بعد از عمل

  • مراقبتهای بعد از عمل کاشت مو
  • داروهاي كاشت مو
  • راه های جلوگیری از تورم اطراف چشم ها پس از عمل
  • ویزیت و مراجعه بعدی پس از عمل
  • پانسمان و محافظت فیزیکی
  • شستشوی سر پس از عمل
  • اثرات منفی یا عوارض کاشت مو
  • زمانبندی ظهور نتایج عمل

پس از اتمام عمل كاشت مو، پانسمان مناسبي روي سر گذاشته مي شود كه اين پانسمان یک یا دو روز بعد از عمل برداشته مي شود. فرد پس از عمل مرخص مي شود ولی ممكن است خواب آلوده و خسته باشد لذا بهتر است بقیه روز عمل را در خانه یا هتل استراحت کند، همچنین اندكي سردرد و سوزش محل برداشت و كاشت ، طبيعي است كه با مصرف مسكن خوراکی ( استامینوفن کدئین ) کاملا بهبود می یابد. بیمار همان روز مي تواند به حمام برود و بجز سر بقیه بدن را شستشو دهد. (روش شستشوی سر ، بعدا بیان مي شود.)

روز بعد از کاشت دلمه های کوچکی روی هر کدام از نقاط کاشت مو در سر ایجاد می شود که زیاد جلب توجه نمی كنند. با مرطوب نگه داشتن پوست سر، این دلمه ها حدود 5 تا 10 روز بعد از عمل می ریزند. در منطقه کاشت و برداشت به روش FIT معمولا هیچ دردی احساس نمی شود، فقط در تکنیک ترکیبی بخیه های پشت سر کمی سوزش داشته که این مسئله در تمام جراحی ها امری طبیعی است و با مصرف داروهای مسکن خوراکی کاملا بهبود می یابند.
در بیشتر افراد 2 تا 3 روز بعد از عمل ناحیه پیشانی متورم شده و به طرف چشم ها و صورت پایین آمده که این تورم دردی نداشته و در طی 2 تا 3 روز بعد از بین می رود .

 

داروهای كاشت مو

پس از جراحي كاشت مو چند نوع دارو براي شما تجويز مي شود كه تعدادي مربوط به عمل پیوند مو مي باشند که مصرف آن ها اجباری می باشد و تعدادي براي جلوگيري از ريزش موهاي قبلي و تقویت موهای كاشته شده مي باشند که مصرف آن ها اختیاری می باشد.

- داروهاي مخصوص کاشت مو:

معمولاً يك آنتي بيوتيك خوراكي (سفالكسين500 يا سيپروفلوكساسين 500) و يك مسكن خوراكي (استامينوفن ساده يا كدئين) و يك آنتي هيستامين جهت جلوگیری از خارش محل جراحي (هیدروکسی زین) براي 10-7 روز تجويز مي شود.

- داروهاي مكمل کاشت مو:

چند نوع داروي تقويتي جهت تسريع ترميم زخم و تقويت فوليكول هاي باقي مانده و كاشته شده تجويز مي شود كه در دراز مدت مي بايست استفاده شوند.
البته شایان ذکر است مو هايي که از دور سر برداشته مي شوند به اثرات هورمون های مردانه مقاوم بوده و پس از انتقال به نواحي كم پشت جلوي سر نمي ريزند. در حقيقت اين مو ها مادام العمر به صورت طبيعي رشد خواهند كرد بنابراین موهاي كاشته شده نياز به مراقبت دارويي و غير دارويي خاصي ندارد و این داروها تنها جنبه تقویتی دارند.
از جمله این داروها می توان به اکوفان (Ecophane ) ، سولفات روی یا زینک ( Zinc ) ، سیستین ب 6 ( Cystine B 6 ) اشاره کرد.

 

مراقبتهای بعد از عمل کاشت مو

بعد از پیوند مو لازم است نکات مهم زیر در خصوص مصرف دارو ،شستن سر و زمان مراجعه بعدی، رعایت گردند:
راه های جلوگیری از تورم اطراف چشم ها پس از عمل:
با توجه به اینکه تورم پیشانی و اطراف چشم ها عموما پس از سپری شدن سه روز از زمان عمل ایجاد می گردد انجام سه مورد زیر در این سه روز به عدم بروز یا کاهش میزان این تورم کمک شایانی می کند:
- در این سه روز به صورت نشسته یا نهایتا درازکش روی تخت با زاویه 45 درجه بخوابید
- در این سه روز به دفعات پیشانی را با دو انگشت اشاره در امتداد ابروها از سمت داخل به خارج و تا نزدیکی گوش ها ماساژ دهید.
- در این سه روز سعی کنید چندین مرتبه از کمپرس سرد بر روی پیشانی استفاده کنید تا از نزول تورم به اطراف چشم ها جلوگیری شود.
نهایتا در صورت بروز تورم و کبودی اطراف چشم ها از حوله گرم بر روی محل تورم استفاده شود.


ویزیت و مراجعه بعدی پس از عمل:

- فرد به منظور برداشتن پانسمان و کنترل بعد از عمل باید یک یا دو روز بعد از عمل به کلینیک مراجعه نماید.
- در روش FUT یا ترکیبی فرد باید دو هفته بعد از عمل (14-10 روز بعد از عمل) به منظور کشیدن بخیه های پشت سر به کلینیک مراجعه نماید.

 

پانسمان و محافظت فیزیکی:

نظرات راجع به انجام یا عدم انجام پانسمان پس از پیوند موی طبیعی متفاوت است اما گروه تخصصی پیوند موی کلینیک هور بر اساس تجربه بر این باور است که با توجه به آسیب پذیری موهای کاشت شده در 24 ساعت اول پانسمان اولیه بشدت در محافظت از گرافت ها و بهبود نتایج نهایی عمل پیوند مو موثر می باشد.
از روز دوم به بعد نيازي به پانسمان نیست بلكه قرار دادن منطقه كاشت در معرض هوا و نور خورشيد غیر مستقیم مفيد می باشد با این وجود هر زمانی بعد از عمل می توان از یك كلاه نقاب دار گشاد استفاده کرد.
استفاده از كلاه گيس در هفته اول ممنوع می باشد، در هفته دوم بهتر است استفاده نشود و در صورت اجبار به صورت نسبي استفاده شود (حداكثر 12 ساعت روزانه) و از هفته سوم استفاده از کلاه گیس آزاد می باشد.

 

شستشوی سر پس از عمل:

- فرد بایستی به مدت ده روز بعد از عمل ، 3 تا 5 مرتبه در روز و در هر بار نیز 3 تا 5 مرتبه سر خود را با محلول شامپو بچه و آب ولرم با جریان آب غیر مستقیم شستشو دهد.( هر بار حدود 250 سی سی )
- جهت شستشو ، محلول شامپو بچه و آب ولرم به صورت غیرمستقیم از روی پیشانی یا پس سر روی ناحیه کاشت شده جاری شده و مدت 3 دقیقه روی سر مانده و بعد به آرامی با آب پاک شستشو می گردد. تاکید می شود سر با حرکت ماساژی و چرخشی شسته نشود و با حوله خشک نگردد، همچنین دوش آب مستقیم به مدت ده روز ممنوع می باشد و از شستن سر با آب خیلی سرد یا خیلی گرم پرهیز گردد.
پس از روز دهم می توان به صورت عادی زیر دوش رفته اما تا پایان ماه اول باید به صورت یک روز در میان از شامپو بچه استفاده گردد.

 

فعالیت پس از عمل:

- بقيه روز عمل و ترجيحا روز بعد ازعمل را در منزل در محيط خنك استراحت كنيد.
- اگر كار شما سبك باشد فرداي روز عمل نيز مي توانيد سركار خود حاضر شويد اما توصيه مي شود در صورت امكان روز دوم را هم در منزل استراحت كنيد، اگر شغل بدنی سنگين داريد هفته اول را مرخصي بگيريد و از هفته دوم سركار حاضر شوید.
- ورزش هفته اول ممنوع است و باید از حركات شدید كه باعث افزايش فشار سر ميشود مانند زور زدن، خم شدن زياد و یا سرفه شديد پرهیز شود ، هفته دوم ورزش هاي سبك (غير از شنا) به صورت محدود و از هفته سوم ورزش آزاد است. جهت حفاظت بیشتر سعی شود یکماه بعد از عمل از ضربه های شديد به سر جلوگيري شده و از شنا ، شیرجه ، سونا و انجام ورزشهای سنگین مخصوصا رزمی پرهیز گردد.

 

مصرف دارو و مواد خوراکی پس از عمل:

- براي يك هفته پس از عمل از مصرف داروهاي مسكن به غير از استامينوفن تجويزي (همانند ایبوپرفن ، ژلوفن ، ناپروکسن و... ) ، آسپرين ، ACA ، سیر ، قرص ويتامين E ، قرص امگا 3 و مشروبات الكلي پرهيز نمائيد.
- یک هفته قبل از عمل و حداقل یک ماه پس از عمل باید از مصرف سيگار اجتناب نمود.
- مابقی روز عمل از خوردن غذاهای سنگین و چرب خودداری نمایید.
- در مصرف داروهاي بعد از عمل دقت فرمائيد. حتما نسخه داروهاي مربوط به جراحي را در روز عمل تهيه فرموده و مصرف نمائيد. آنتي بيوتيك و مسكن تجويزي را به دقت در ساعت مقرر استفاده نمائيد. حتي اگر درد كم است مسكن را استفاده كنيد ( تحمل درد باعث بيرون زدن گرافت ها مي شود).
- در صورت بروز تب پس از عمل ، حداکثر از یک نوبت دگزامتازون تزریقی استفاده شود.
- درصورت خارش سر ، داروي ضد خارش ( هیدروکسی زین ، سیتریزین ، آنتی هیستامین و ...) استفاده كنيد.

 

اثرات منفی یا عوارض کاشت مو :

احتمال ایجادعارضه در این عمل بسیارکم می باشد، بر اساس پژوهش های به عمل آمده اگر کاشت مو توسط تیم با تجربه و آشنا به جزئیات کار و با رعایت شرایط استریل و تجهیزات استاندارد انجام شود، عارضه ماندگار خاصی در پی نخواهد داشت ولی پس از کاشت مو تعدادی عوارض موقت وجود دارد که در ادامه بترتیب شیوع به آنها اشاره می گردد:
- تورم خفیف در ناحیه پیشانی و اطراف چشم ها که با تنظیم حالت نیمه نشسته در حین خواب برای چند شب اول و کمپرس سرد و ماساژ این نواحی پس از کاشت مو قابل پیشگیری است.
- بی حسی ، گزگز و یا مور مور شدن خفیف در منطقه برداشت و کاشت که زودگذر بوده اما گاهی تا چند هفته پس از عمل طول می کشد.
- خارش شایع است. در ناحیه برداشت مو ، خاراندن مشکلی ندارد ولی در ناحیه کاشت ممکن است با آسیب گرافتهای کاشت شده همراه باشد و ممنوع است. شستشوی مرتب و مرطوب کردن محل کاشت با سرم شستشوی خنک و مصرف داروهای ضد خارش همانند آنتی هیستامین مفید است.
- ایجاد کراست یا دلمه در محل کاشت مو که در چند روز اول ایجاد گردیده و بدلیل ترشح سرم منعقد کننده و خون از اطراف گرافتها رخ می دهد. اگرچه عرضه ای در پی ندارد اما برای برخی از بیماران از لحاظ زیبایی حائز اهمیت است ،تمیز کردن و شستشوی مرتب در منطقه کاشت مو برای پیشگیری از بروز کراست بسیار اثر بخش می باشد.
- درد در منطقه دهنده یا گیرنده مو که خفیف و زودگذر بوده و با مصرف داروهای مسکن خوراکی برطرف می شود.

- فولیکولیت یا جوش چرکی که از چند هفته تا چند ماه پس از عمل ممکن است رخ دهد که اهمیت خاصی ندارد و بدلیل برگشت مو به داخل پوست رخ می دهد. برای پیشگیری شستشوی مرتب، استفاده از کمپرس گرم، آنتی بیوتیک موضعی و در صورت عدم پاسخدهی، آنتی بیوتیک خوراکی و تخلیه جوش لازم است.
-جابجایی و بیرون آمدن گرافت ها: که بدلیل خاراندن، ضربه، برس و شانه زدن شدید، زیاد خم شدن در حالت ایستاده و مالش شدید حین شستشو رخ می دهد.
- خونریزی خفیف در کمتر از 5/0% موارد ممکن است رخ دهد که با کمپرس سرد و پانسمان فشاری و رعایت حالت نیمه نشسته قابل بهبودی است.

 

زمانبندی ظهور نتایج عمل

نتیجه کاشت مو كاملاً بستگی به پیروی فرد از دستورات داده شده در دوران بعد از كاشت مو دارد.
دلمه هایی که در محل کاشت ایجاد می شوند و نباید دستکاری شوند تا روز دهم از بین می روند و همراه آنها تعدادی از ساقه های مو نیز ریزش پیدا می کنند. موهای كاشته شده باقی مانده به مدت سه هفته رشد می كنند كه مويد گرفتن پيوندها است سپس درصد زيادی ازآنها از هفته چهارم شروع به ريزش مي كنند اما ريشه موها زنده می باشد و موهای جديد ازماه چهارم به بعد ظاهر مي شوند كه در ابتدا اين موها نازك و كركی شكل است و سپس به مرور در طی نه ماه به ضخامت و تراکم آنها افزوده می شود . در اکثریت افراد همراه با ریزش موهای کاشته شده تعدادی از موهای قبلی بیمار در اطراف محل کاشت نیز وارد فاز استراحت می شوند و ریزش پیدا می کنند و محل کاشت برای مدتی (شاید تا حدود شش ماه ) کم پشت تر از سابق دیده می شود، این حالت که "شوک" نامیده می شود موقتی بوده و با بیرون آمدن موها از حالت استراحت و رشد موهای کاشته شده تراکم مورد انتظار ایجاد می شود. موهای کاشته شده در 6 ماه اول نازک ، کرکی و کم تراکم ظاهر می شوند و از ماه ششم به بعد تراکم ایجاد می شود ولی ایجاد تراکم و ضخامت نهایی موها تا حدود 15 ماه زمان لازم دارد .
سير كاملتر وقايع در جدول زير ذكر شده است:

 

 مدت زمان بعد از جراحی  

منطقه كاشت مو
( در همه تکنیک ها )

 

منطقه برداشت مو
(در تکنیک FUT و ترکیبی )

 توصیه
 روز اول   در منطقه كاشت مو دلمه تشكيل شده است  اندكي درد، التهاب، قرمزي و بي حسي اطراف منطقه برداشت مو داريد  جهت ويزيت به كلينيك مراجعه كنيد، دلمه ها را دستكاري نكنيد، مسكن استامينوفن استفاده كنيد.

روز دوم تا ششم 

 دلمه و قرمزي در منطقه كاشت وجود دارد.تورم درناحيه پيشاني ظاهر شده و به طرف صورت پيش مي رود حتي تا چشم ها هم ممكن است برسد.  التهاب و قرمزي شروع به از بين رفتن مي كند اما بي حس ادامه مي يابد  جهت كاهش ورم صورت استراحت نيمه نشسته داشته باشيد و كمپرس  سرد استفاده كنيد.
یک هفته   قرمزي مختصري در محل كاشت وجود دارد. تقريبا ورم كاملا از بين رفته  . خارش وجود دارد  التهاب و قرمزي از بين رفته و بي حسي تا حدودي وجود دارد، خارش وجود دارد  در صورت نياز جهت ويزيت دوم به كلينيك مراجعه نمائيد. از خاراندن  منطقه خوددراي كنيد درصورت نياز داروی ضد خارش استفاده كنيد.
دو هفته 100% دلمه ها از بين رفته است پوست سر شما مانند صورت چهار روز اصلاح نشده است بخيه ها برداشته مي شوند.معمولا در روز 12 جهت ويزيت و برداشتن بخيه ها به كلينيك مراجعه كنيد.( روز 12 بعد از عمل )
هفته دوم تا هشتم فوليكول ها وارد  فاز نهفته مي شوند (تلوژن) و موهاي پيوند زده شده دچار ريزش مي شوند بعد از برداشت بخيه ها قرمزي وجود  خواهد داشت نگران نباشيد ريشه موها سالم است و مجددا رشد مو خواهيد داشت
ماه دوم تا چهارم ممكن است بدليل ريزش موهاي اطراف محل كاشت منطقه كاشت كم تراكم تر از قبل از پيوند ديده شود وضعیت ذكر شده شوك ناميده مي شود و طبيعي است اغلب اين موها مجددا رشد مي كنند كرختي  محل برداشت مو از بين رفته و قرمزي محو مي شود موها منطقه برداشت مو را مي پوشاند نگران نباشيد زود قضاوت نكنيد. موهاي ريخته شده(كاشته شده و كاشته نشده دوباره در مي آيد)
ماه سوم تا ششم موهاي پيوند شده شروع به رشد مي كنند اما در ابتدا خيلي نازك و كركي هستند. قرمزي از بين رفته و منطقه  دهنده پيوند ظاهر طبيعي پيدا نموده است. نگران نباشيد. موهاي نرمال جايگزين اين موها مي شوند
ماه پنجم تا دهم همه يا بعضي از موهاي اوليه اي كه در اثر شوك دچار ريزش شده بودند شروع به رشد مي كنند.    
ماه هشتم  تراكم ناحيه كاشت مو افزايش مي يابد و موها قابل آرايش  كردن مي شوند اما ظاهري نازك دارند.    
ماه دوازدهم مجددا توسط جراح كلينيك براي ارزيابي عمل و احتمال نياز به عمل دوم ويزيت مي شويد   جهت ويزيت به كلينيك مراجعه كنيد.
سال اول 90% رشد نهايي حاصل شده است    
سال اول تا دوم تراكم در طول سال دوم افزايش يافته و بافت مو به حالت طبيعي باز مي گردد    

دیدگاه‌ها  

# سمیرا 1398-07-16 01:07
سلام، من دو هفتس ک ابرو کاشتم الان محل بخیه پشت سرم عفونت کرده و چرک میاد بیرون، دکتر گف سفیکسیم بخور، میخوام ببینم ممکنه خوب نشه؟ اگه خوب نشه چیکار باید بکنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی 1397-10-28 13:16
سلام
۲.۵ماه از كاشت موگذشته آيا ميشه فوتبال بازي كرد وضربات سربزنم يا نه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# احسان 1397-09-20 14:47
از ماه دوم به بعد خارش سر زیاد میشه این کار اشکالی نداره و آسیبی به موهای کاشت شده نمیرسونه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# افشین 1397-04-03 15:57
سلام . مدت ۳ ماه میشه که کاشت موی سر انجام دادم . پوست سرم (جایی که کاشت انجام شده) خیلی ضخیم شده . میخواستم دلیلشو بدونم . اگه امکان داره راهنمائیم کنید. ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علیرضا 1397-03-12 06:21
سلام من الان 15روز هست ک کاست مو انجام دادم امروز توی خواب قسمتی از سر رو با ناخون خاراندم و متوجه ریختن تعداد نصبتا زیادی مو حدودا200عدد شدم ،میخواستم بدونم این مو ها رشد میکنن یا این که با یه خارش و خاراندن نا خواسته توی خواب نتیجه رو نابود کردم؟!!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمداحمدپوری 1396-12-25 18:59
سلام.یک هفته ازکاشتم گذشته ولی درد شدیدی در محل پشت سر دارم فک کنم محل های برداشت باشد ایا طبیعی است وتا کی ادامه دارد واگرنه باید چکار کنم با تشکر.ظاهر پشت سرمم طبیعیه ینی نشانه ای از عفونت و اینا نداره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محسن 1396-12-04 13:02
سلام با اینکه ب تازگی و یه جای دیگه کاشت مو انجام دادم
خیلی کمک کرد سایتتون
شاید اگه عمل نمیکردم میومدم پیش شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# نعمت 1396-12-01 16:25
باسلام و خسته نباشید
من 50روزا کاشت انجام دادم موها هنوز در حال ریزش هست شکل موهایی که میریزه عصایی شکل یاJ شکل هستند میخام بدونم طبیعی هست؟؟
ممنون می شم پاسخ بدین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# احسان 1396-09-25 20:15
سلام ببخشید
آیا استرس داشتن و فکر وخیال کردن بعد از کاشت مو میتونه رو نتیجه کاشت مو تاثیر منفی بذاره؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Aso 1396-09-13 02:25
با سلام و خسته نباشید حضور شما ،من 8روز بغد از کڵشت بە آرامی و با نک انگشتام محل کاشت را لمس کردم کە در این حین تعداد زیادی دلمه همراه با ساقە موریزش پیدا کرد حال سوال من این است آی این احتمال وجود دارد که موهای ریختە شدە در واقع گرافت بودە ؟و من تصور کردە باشم کە دلمە دور موهاست؟ لطفا جوب دهید چو خیلی نگرانم. پیشاپیش از اینکە وقت گرانبهایتان را برای جوب میگذارد نهایت تشکر را دارم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ... 1396-07-08 12:44
سلام.
خوردن داروهای ارامبخَش بعد از کاَشت مو تاثیری تو نتیجه کاشت داره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علیرضا 1396-05-02 11:47
باسلام. موهای کاشته شده در صورت قبل از ریزش اولیه قابل اصلاح هستند؟(در هفته سوم)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Admin 1396-09-23 23:14
باسلام
در صورت استفاده از ماشین اصلاح با تیغه تیز که منجر به بیرون کشیده شدن موها نشود اصلاح بعد از دو تا سه هفته مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
شاد و پیروز باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# فرهاد 1396-04-22 22:13
سلام .من یک ماهه مو کاشتم..موهامو ماشین کردم..ایا به فولیکول ها اسیب میرسه?ممنونم..
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Admin 1396-09-23 23:12
باسلام
در صورت استفاده از وسیله اصلاح که منجر به بیرون کشیده شدن موها نشود مثلا ماشین اصلاح با تیغه کند، اصلاح موها بعد از دو تا سه هفته از عمل مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
شاد و پیروز باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی 1396-03-29 06:21
با عرض سلام.
من خارج از کشور زندگی میکنم و قصد برای یک ماه ایران بیام. میخواستم ببینم ایا میشه در این مدت عمل مناسبی انجام داد و همه مراقبتها و تحت نظر قرار گرفتنها اینجا هم به طور کاملذ انجام بشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Admin 1396-09-23 23:10
باسلام
بله یکماه زمان کافی و شاید زیاد برای اقدام ، انجام و مراقبت های بعد از عمل کاشت مو می باشد.
انجام آزمایشات لازم حدود ۲ روز ، انجام عمل ۱ تا ۲ روز ، باز نمودن پانسمان ۱ تا ۲ روز بعد می باشد که بعد از آن امکان رجعت می باشد .
تا ۱۰ روز بعد از عمل مراقبت های مهم از جمله شستشو مرتب و عدم تماس ناحیه کاشت با سطوح لازم است و بعد از آن تا یکماه مراقبت های معمول مثل عدم انجام ورزش سنگین یا ضربه به سر می باشد که البته حضور فرد در شهر مکان کلینیک را اجباری نمی کند.
در تکنیک های همراه با جراحی نیز کشیدن بخیه ها بعد از حدود دو هفته اتفاق می افتد که با توجه به اینکه بخیه بسیار ساده ای روی ناحیه برداشت می باشد در مراجعه به هر پزشک و پرستار به سادگی قابل کشیدن بوده و نیازی به حضور اجباری در این کلینیک ندارد و بخیه اصلی زیر پوست بوده و خودبخود جذب می شود.
از گفته های فوق اینگونه برمی آید که در صورت انجام تمامی امور در همین شهر یک بازه زمانی ۳ تا ۶ روزه کفایت می کند.
شاد و پیروز باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# وحيد 1396-03-19 19:15
سلام آيا مصرف سيگار يا قليان در اينكه يكي از دوستانم بعد عملشون موهاشون كلا ١٠٠٠تا در اومده از ١٢٠٠٠تا تا اين حد تاثير داشته يا در نيامدن موي ايشان اشكالي ديگري داشته ممنون ميشم اگه اطلاعاتي در اين مورد دارين راهنمايي كنين باتشكر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Admin 1396-09-23 22:58
باسلام
مصرف سیگار و قلیان در نتیجه نهایی کاشت مو می تواند تاثیرات منفی و مخربی داشته باشد که میزان و نوع آن از کم پشتی جزئی تا نکروز منطقه کاشت متفاوت است.
همچنین تکنیک نامناسب یا تیم کاشت غیرحرفه ای نیز ممکن است عوارض مشابهی برجا بگذارد.
لذا تفکیک اینکه نتیجه بخاطر مصرف دخانیات رضایت بخش نشده یا بدلیل بی کفایتی تیم کاشت مو بوده است بصورت دقیق قابل تشخیص نیست.
مسئله مهمی که اینجا نمود پیدا می کند انتخاب کلینیک کاشت موی معتبر و با تجربه و نیز رعایت دقیق نکات قبل و بعد از عمل کاشت موی طبیعی می باشد.
شاد و پیروز باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ساسان 1396-07-08 11:02
واسه منم دقیقا همین مشکل پیش اومده .منتها من شستشوی سرمو رعایت نکردم نمیدونم مشکل از اینه یا از تیم جراحیه.تا اونجا که میدونم سیگار بعد از یک ماه ضرری نداره.لطفا اگه گسی اطلاعاتی داره یا مشکل مشابه من و دوست ایشون براش پیش اومده اینجا مطرح کنه.مرسی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محسن 1396-01-21 16:37
سلام ، بعد از کاشت مو حتما باید از ماینوکسیدیل استفاده کرد؟ فیناستراید چطور ؟ برای چه مدت ؟ تشکر.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Admin 1396-02-28 06:48
باسلام
در صورتی که تکنیک عمل به درستی انتخاب و کاستی در اجرا عمل وجود نداشته باشد و فرد بیماری داخلی خاصی مرتبط با کاهش خونرسانی ناحیه نداشته باشد بعد از عمل مصرف هیچگونه داروی خوراکی و موضعی و همچنین جلسات لیزر یا PRP برای بیمار لزومی ندارد و عملا در نتیجه بی تاثیر و تنها ممکن است بار روانی مثبتی برای بیمار ایجاد کند. البته این امور مخصوصا داروهای فیناستراید و ماینوکسیدیل در تقویت موهای کرکی قبلی موجود در ناحیه کاشت و در نتیجه پرتر بنظر رسیدن نتیجه نهایی کاشت میتوانند موثر باشند.
شاد و پیروز باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمد حسن سلطاني 1395-09-25 05:50
سلام از دوستان كه مو كاشته اند واز پزشكان محترم ميخوام اين تجربه مرا انجام دهند .
واينكه بعد از زماني كه پزشك اجازه شستشو ميده حتمن با سرم شستشو سر را بشورن ودر طول روز به روشي كه ميگم سر را مرطوب كنن
يك شيشه شور را برداريد وسرم را داخل ان ريخته وبا پيف كردن ان سر را شسته يا مرطوب كنيد
حتما يك شيشه شور را برداشته وشامپو را با اب سرم داخل ان ريخته وبه وسيله ان شامپو را به سر بزنيد مطمين باشيد چنان زخم و دلمه سر را تميز وخوب ميكند كه خودتان تعجب ميكنيد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Admin 1395-11-02 11:54
باسلام و تشکر از شما دوست عزیز جهت اشتراک تجربه خود
بله اسپری آب نیز می تواند جهت شستشوی بعد از عمل مورد استفاده قرار گیرد ولی این نکات حتما در این روش باید مدنظر باشد که ۱- حتما وضعیت پاشش آب به صورت پودری ( spray ) باشد و قبل از شستشو امتحان شود که در اسپری در حالت تیز ( stream ) نباشد. ۲- بدلیل حرکت مرتب دست در کنار ناحیه کاشت شده دقت شود که دست یا اسپری با ناحیه کاشت شده تماس پیدا نکند.
در مورد استفاده از سرم شستشو لزومی به این کار نیست مگر اینکه کیفیت آب منطقه مناسب شستشوی زخم تازه نباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تماس با ما

آدرس: اصفهان - خیابان چهارباغ بالا - جنب مجتمع پارک - طبقه فوقانی بانک سپه - کلینیک تخصصی پوست ، پیوند مو و لیزر هور

تلفن: 03136662065 - 03136662224

تلفن مشاوره کاشت مو: 09109105484

*6655*1*5# :USSD کد

مکان ما روی نقشه

مشاوره رایگان حضوری

مشاوره رایگان حضوری کاشت مو و ابرو با "جناب آقای دکتر پارسا نوایی" روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته بین ساعت 4 تا 6 بعدازظهر بدون نوبت قبلی در محل کلینیک برقرار می باشد.