حین عمل

  • مراحل مقدماتی روز عمل
  • طول مدت زمان عمل
  • مرحله برداشت ناحیه دهنده مو
  • مرحله آماده کردن ناحیه گیرنده مو
  • مرحله کاشت گرافتهای مو

بطور كلی می توان مراحل انجام عمل پیوند مو را به چهار مرحله از قرار مرحله مقدماتی، مرحله برداشت گرافت ها از پشت سر، مرحله آماده كردن ناحیه گیرنده مو، و در نهایت مرحله كاشت گرافت ها تقسیم كرد.


مراحل مقدماتی روز عمل و طول مدت زمان عمل :

پیوند مو با روش جدید یک عمل راحت ، کاملا قابل کنترل و پیش بینی و با نتایج مورد رضایت اکثر بیماران می باشد. این عمل 8 تا 12 ساعت طول می کشد و بیمار در این مدت برای خوردن ناهار و میان وعده ممنوعیتی ندارد. به دلیل ظرافت زیاد عمل وبالا بردن سرعت کار ، همچنین به سبب مدت زمان طولانی عمل کار به صورت تیمی انجام می شود. در تمام طول مدت عمل بیمار هوشیار بوده و می تواند فیلمی از آرشیو کلینیک یا حتی فیلمی که خود همراه آورده است را ببیند و یا به موسیقی مورد علاقه خود گوش کند ، همچنین می تواند با پزشک و یا بقیه افراد تیم صحبت کند. گروه تخصصی پیوند موی کلینیک هور شامل افراد کار آزموده و با تجربه ای می باشد که با نهایت احساس مسئولیت تمامی طول مدت عمل و حتی فراتر از زمان مورد نظر را جهت ایجاد بهترین نتایج برای بیماران تلاش می کنند.
صبح روز عمل پس از استحمام و دو مرتبه شستن سر با شامپو و پس از صرف صبحانه کامل و حضور راس ساعت تعيين شده در كلينيك ، ابتدا مجددا ارزيابي ها و اندازه گيري هاي دقيق انجام شده مقدار پوشش و تراكم سر و مقدار باز بودن شقيقه ها و ... محاسبه و خط موي جلوي سر ترسيم مي شود. فرد مي تواند خط موي خود را ببينيد و در حد امكان تغييرات مورد نظر وی اعمال گردیده و بعد از پر کردن فرم های عمل شما بعد از تعویض لباس به اتاقی که برای پیوند مو اختصاص داده شده راهنمایی می شوید سپس موهاي سر کاملا كوتاه مي شود. در ضمن یك آرام بخش هم به بیماران داده می شود و معمولا بیماران به خواب عمیقی فرو می روند.

 

مرحله برداشت ناحیه دهنده مو

پس از ترسيم خط مو و تعيين محدوده كاشت و برداشت، بیحسی درزیر پوست ناحیه برداشت (پشت سر) تزریق می شود. بیشتر بیماران از درد كم عمل پیوند مو متعجب می شوند. با تزریق داروی بیحسی در پوست سر، كمی احساس ناراحتی وجود خواهد داشت ولی زمانی كه پوست سر بی حس می شود، دیگر دردی احساس نمی شود. اگر در طی عمل داروی بی حسی بی اثر شود، مجدداً برای ایجاد بی حسی دارو تزریق خواهد شد.
در روش FIT با استفاده از سوزن ظریفی تارهای مو و یا گرافت ها به صورت تک تک از پوست پشت سر بدون جراحی و بخیه جدا می شود.

در روش ترکیبی علاوه بر برداشت موها به روش فوق ، همچنین یک نوار باریک از ناحیه پشت سر برداشت شده و دو لبه زخم بخیه می شود. لازم به ذکر است نحوه برش دادن و برداشت این نوار و همچنین روش بخیه زدن در این مرحله به گونه ای است که هیچ اسکار و جای زخمی به جا نمی ماند و خط آن در ناحیه پشت سر قابل تشخیص نمی باشد. بعد از اینکه نوار پشت سر برداشته شد نوار مذکور زیر میکروسکوپ مخصوص توسط تیم تقسیم به واحدهای فولیکولی و یا گرافت ها تقسیم می شود.

 

مرحله آماده کردن ناحیه گیرنده مو

بعد از اینکه به تعداد کافی گرافت برداشت شد ، در این مرحله ناحیه جلوی سر کاملا بیحس شده و سپس در این ناحیه شکافهای کوچکی ایجاد می شود تا گرافت های آماده شده در این شکافها قرار بگیرند.
تراکم كاشت مو، جهت یا خواب موها، وسعت كاشت، عمق شکاف ها، جهت شکاف ها و مسائل ديگر در این مرحله در نظر گرفته مي شوند. با آماده شدن ناحیه کاشت ، گرافت ها در مرحله بعد در شکاف هاي ايجاد شده كاشته مي شوند .

 

مرحله کاشت گرافتهای مو

بعد از آماده شدن شکاف های ناحیه گیرنده گرافتهای ظریف تهیه شده در این شکاف ها کاشته می شوند. آسیب ندیدن تار های مو در هنگام کاشت بسیار مهم است و به مهارت و تجربه افرادی که کاشت انجام می دهند بستگی دارد. بدن فرد به خوبی این گرافتها را می پذیرد و مشکل پس زدن و نگرفتن گرافتهای کاشته شده وجود ندارد چون از بدن خود فرد بوده و به عنوان جسم خارجی محسوب نمی شود.

در انتهای عمل سر پانسمان می شود که یک تا دو روز بعد از عمل پانسمان سر باز می شود.
چگونگی مراقبت از گرافت های کاشته شده و شستشوی سر پس از عمل در بخش اطلاعات بعد از عمل این سایت مطالعه کنید.

نوشتن دیدگاه


تماس با ما

آدرس: اصفهان - خیابان چهارباغ بالا - جنب مجتمع پارک - طبقه فوقانی بانک سپه - کلینیک تخصصی پوست ، پیوند مو و لیزر هور

تلفن: 03136662065 - 03136662224

تلفن مشاوره کاشت مو: 09109105484

*6655*1*5# :USSD کد

مکان ما روی نقشه

مشاوره رایگان حضوری

مشاوره رایگان حضوری کاشت مو و ابرو با "جناب آقای دکتر پارسا نوایی" روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته بین ساعت 4 تا 6 بعدازظهر بدون نوبت قبلی در محل کلینیک برقرار می باشد.