سن مناسب کاشت مو

سن مناسب کاشت مو و نیز افراد کاندید انجام عمل پیوند موی طبیعی همیشه بدلیل برخی دیدگاه ها و باورهای غلط و بعضا سودجویانه مورد بحث و سوال بوده است. در این بخش با نگرشی کاملا علمی این دو مقوله بررسی می شود.

سن مناسب کاشت مو 

زمانی که فاصله موهای موجود روی سر بیشتر از 3 میلیمتر شود می توان مابین این مو ها کاشت مو انجام داد.

با استفاده از روش FUT) برداشت نوار (كاشت مو سن خاصي ندارد و در همه سنین می توان این کار را انجام داد، اما روش FIT (FUE)(برداشت گرافتهای مو به صورت تک تک)به همه کسانی که دچار ریزش مو شده اند توصیه نمی شود، بهتر است افراد بین ۱۸ تا ۲۵ سال که تازه دچار ریزش موی گسترده شده اند از این روش استفاده نکنند، چون در این سن همچنان ممکن است ریزش مو کامل نشده باشد و با ادامه ریزش مو نواحی بانک پشت سر که قبلا برداشت شده دچار ریزش شود که به تبع ریزش موهای کاشت شده جلوی سر را نیز به همراه خواهد داشت اما اگر ریزش مو محدود و در حد پیشروی شقیقه ها باشد این روش بسیار مناسب می باشد .همچنین به دلیل محدودیت انجام جلسات کاشت مو با پیشرفت ریزش برای پوشش مناطق طاسی جدید و نیاز به استفاده از روش FUT بدلیل برداشت تار به تار قبلی از داخل ناحیه برداشت نوار از نظر میزان موی برداشت شده ی بانک مو مشکل ایجاد شود ،در برخی موارد که هنوز محدوده ریزش مو مشخص نشده است اگر اشتباها و بدلیل کمبود مهارت و تجربه موهای بانک موبه روش FIT (FUE) از منطقه ای برداشت شود که جز ناحیه تحت تاثیر هورمون های مردانگی است ، بعد از چند سال در اثر پیشروی ریزش مو دوباره خط مو به سمت عقب پیشروی کرده و مجددا جلوی سر خالی می شود اما غالب افراد در هر سنی می توانند از روشFUT استفاده کنند، چراکه در این روش نوار از منطقه مطمئنه (مطابق تصویر) که هرگز دچار ریزش نمی شود برداشت شده و با پیشرفت ریزش موی پشت سر مشکلی ایجاد نمی شود.

سن مناسب پیوند مو

افراد کاندید پیوندمو:

1- مردان مبتلا به ريزش موي هورموني- ژنتيکي ( Androgenetic alopecia ) که دچار درجات مختلفي از کم پشتي ويا طاسي سر هستند.
2- خانم هايي که مبتلا به ريزش موي هورموني- ژنتيکي بوده وداراي موهاي کم پشت ويا نازک در مناطق جلوي سر ونواحي مرکزي سر هستند ولي از تراکم موي خوبي در قسمت پشت سر ( ناحيه دهنده ) برخوردار مي باشند.
3- افرادي که دچار ریزش ناحیه ای ابرو و نه کم پشتی آن هستند.
4- افرادي که به دنبال بعضي بيماري هاي پوستي دچار طاسي ناحیه ای شده اند.
5- کساني که به دنبال جراحي يا سوختگي در ناحيه صورت ويا صدمات وارده به صورت ويا ابروها ونيز به دنبال عمل لب شکري ، ريش يا سبيل آنها به صورت خطي يا منطقه اي دچار طاسي شده است.
6- افرادي که به دنبال تاتو ابرو وچند سال بعداز آن دچار کم پشتي شديد ويا طاسي ابرو مي شوند.
7- افرادي که قبلاً براي باز سازي طاسي وکم پشتي از روش هاي Flap ويا FUT استفاده کرده واز نماي غير طبيعي آن نارضايتي دارند.

8- افرادی که به هر دلیلی نیاز به کاشت مو در محل بخیه ، جای سوختگی ، اسکار و جوشگاه زخم های قدیمی دارند.

دیدگاه‌ها  
# گرجی 1399-01-03 17:06
سلام آقای دکتر خسته نباشید اگر فردی سیگار بکشه و بخواد بیاد عمل کاشت مو انجام بدهد باید سیگار را ترک کند بعد از عمل؟ اصلا سیگار کشیدن نتیجه ای در روند موهای کاشته شده داره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-01-04 21:30
سلام
بله مصرف سیگار قبل و بعد از عمل ممنوع است چراکه تاثیر مستقیم در پرپشتی نتیجه نهایی یا ایجاد عارضه ای به نام نکروز که بعد نیاز به ترمیم دارد خواهد داشت.
دو هفته قبل از عمل و حداقل یک تا سه ماه بعد از عمل مصرف سیگار را به حداقب رسانده یا کاملا قطع نمایید.
شاد و پیروز باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# يوسف 1396-10-15 17:06
سلام ميخواستم بدونم کاشت مو براي کسي که قرص ترک اعتياد مصرف ميکند مشکلي دارد?ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Admin 1398-02-20 15:45
باسلام
امکان کاشت مو در موارد استفاده از برخی از انواع مواد مخدر نیز وجود دارد
اکثر افراد مصرف سیگار و مواد مخدر را معادل یکدیگر در نظر میگیرند در حالی که اینچنین نیست و ضرر مصرف سیگار در دوره قبل و بعد از انجام جراحی پیوند موی طبیعی به مراتب بیشتر بوده و این ضرر به دو مورد اصلی مربوط می شود:
۱- سیگار حاوی نیکوتین بوده که موجب انقباض (تنگی) عروق شده که منجر به کاهش جریان خون لازم برای ترمیم نواحی کاشت و رشد موها می شود که ممکن است عارضه ای به نام نکروز در ناحیه کاشت ایجاد شود.
۲- همچنین مصرف سیگار موجب تنفس گاز مونوکسید کربن ناشی از آن شده که بدلیل چسبندگی بیشتر ( نسبت به اکسیژن ) به هموگلوبین مانع رسیدن اکسیژن به گرافت ها و در نتیجه کاهش تراکم نتیجه نهایی کاشت می شود.
لذا کاهش مصرف سیگار یا ترک سیگار در این بازه زمانی به شدت توصیه می شود،
ولی اکثر مواد مخدر فاقد این عوارض بوده و تنها ممکن است در مرحله تاثیر ماده بی حسی اخلال ایجاد کند که برای رفع این مورد باید با پزشک تیم کاشت مو مشاوره نمایید
شاد و پیروز باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه


تماس با ما

آدرس: اصفهان - خیابان چهارباغ بالا - جنب مجتمع پارک - طبقه فوقانی بانک سپه - کلینیک تخصصی پوست ، پیوند مو و لیزر هور

تلفن: 03136662065 - 03136662224

تلفن مشاوره کاشت مو: 09109105484

*6655*1*5# :USSD کد

مکان ما روی نقشه

مشاوره رایگان حضوری

مشاوره رایگان حضوری کاشت مو و ابرو با "جناب آقای دکتر پارسا نوایی" روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته بین ساعت 4 تا 6 بعدازظهر بدون نوبت قبلی در محل کلینیک برقرار می باشد.