سوالات متداول

 آيا موهایی که در پیوند مو کاشته می شوند  ریزش دارند؟

خير. امروزه تنها روشی که سبب بازگرداندن موهای از دست رفته می گردد پیوند موی طبیعی است موهای پیوندی دائمي هستند و بعدها نيز ريزش ندارند. اين موها از پشت سر برداشته مي شوند ، موهاي پشت سر بدليل عدم وجود گيرنده هاي هورموني مستعد ريزش نبوده ، به ریزش مقاوم هستند و به هرجايي منتقل شوند اين صفت مقاومت را همراه با خود می برند. موهای انتقال یافته توسط بدن دفع یا اصطلاحا پس زده نمی شوند چون در واقع از بافتهای خودی هستند. این موها پس از انتقال به محل جدید باز هم خصوصیات قبلی خود شامل رنگ ، جنس ، حالت و سرعت رشد را حفظ کرده و شروع به رشد می نماید، همچنین موهاي كاشته شده نياز به مراقبت دارويي و غير دارويي خاصي ندارد.
کاشت مو کلینیک هور  


چه کسانی کاندید پیوند مو هستند؟

1- مردان مبتلا به ريزش موي هورموني- ژنتيکي ( Androgenetic alopecia ) که دچار درجات مختلفي از کم پشتي ويا طاسي سر هستند.
2- خانم هايي که مبتلا به ريزش موي هورموني – ژنتيکي بوده وداراي موهاي کم پشت ويا نازک در مناطق جلوي سر ونواحي مرکزي سر هستند ولي از تراکم موي خوبي در قسمت پشت سر ( ناحيه دهنده ) برخوردار مي باشند.
  ريزش موي هورموني- ژنتيکي 3- افرادي که دچار ریزش ناحیه ای ابرو و نه کم پشتی آن هستند.
4- افرادي که به دنبال بعضي بيماري هاي پوستي ويا صدمات وارده به اين ناحيه و يا عمل جراحي و يا سوختگي در پوست سر دچار طاسي شده اند.
5- کساني که به دنبال جراحي يا سوختگي در ناحيه صورت و يا صدمات وارده به صورت ويا ابروها ونيز به دنبال عمل لب شکري ، ابرو ، ريش يا سبيل آنها به صورت خطي يا منطقه اي دچار طاسي شده است.
6- افرادي که به دنبال خالکوبي یا تاتو ابرو دچار کم پشتي شديد ويا طاسي ابرو مي شوند.
7- افرادي که قبلاً براي باز سازي طاسي و کم پشتي از روش هاي Flap ويا FUT استفاده کرده و از نماي غير طبيعي آن نارضايتي دارند.
 


آیا پیوند مو فقط در افراد كاملا طاس انجام می شود یا به منظور پرتر كردن موهای كم پشت هم می توان از این عمل استفاده كرد؟

در هر دو صورت پیوند مو انجام می شود و احتیاج نیست شما صبر كنید تا كاملا طاس شوید به محض اینکه فاصله موهای موجود بیشتر از 3 میلیمتر بشود می توان جهت پرپشتی بیشتر در بین آن ها کاشت مو انجام داد. البته روش ارجح در ریزش های با وسعت کم روش FIT می باشد چراکه در این روش برداشت مو تنها به اندازه نیاز منطقه طاس می باشد ، نه کمتر و نه بیشتر پس بانک مو جهت جلسات تکمیلی ( در صورت نیاز ) باقی خواهد ماند و سود آن جلوگیری از تغییر چهره در اثر طاسی و سپس بازگشت به حالت قبل از ریزش می باشد ، در واقع در این روش از تغییر چهره فرد در اثر ریزش مو جلوگیری می شود.

زمان عمل کاشت مو


آيا ريش و سبيل كاشته شده نيز قابل اصلاح كردن و تراشيدن مي باشد؟

بلي، ريش و سبيل كاشته شده كاملا طبيعي است و قابل اصلاح ، آرايش و تراشيدن مي باشد.


آیا امکان کاشت ابرو بر روی تاتو وجود دارد ؟

بلي، كاشت ابرو روي تاتو امكان پذير است و با تكنيك مناسب و دقت و ظرافت بسیار بالا حتی مي توان ریزش ابرو در اثر تاتو را ترمیم نمود .


آيا مي توان در محل بخیه زخم ها یا اسکار محل جراحی ها مانند جراحی تعبیه شنت مغزی و یا جراحي زيبائي كشيدن پوست صورت (Face lift)  کاشت مو انجام داد؟

بلي، كاشت مو در اسكار (جوشگاه زخم) امكان پذير مي باشد و يكي از اعمال ترميمي زيبائي مي باشد. كاشت مو در اسكار تكنيك خاصي دارد كه معمولا نتيجه ها رضايت بخش است.


منظور از گرافت چیست ؟

هر گرافت شامل یک تا چهار تار مو همراه با پیاز موها، مقداری بافت پیوندی ، غدد سباسه ، عضله ارکتور پیلای و یک شبکه عروقی-عصبی است. واحد شمارش موي جابجا شده در پیوند مو، گرافت ( Graft ) مي باشد. پس تعداد موی کاشته شده حدودی بوده و بر اساس تعداد گرافت کاشته شده که میزان دقیقتری می باشد برآورد می شود.


آيا عمل كاشت مو دردناك است؟

خير، اين عمل با روش بيحسي موضعي انجام مي شود و تنها درد بيمار درد تزريق ماده بيحسي در ابتداي عمل مي باشد،در واقع ممکن است فقط همان چند تزریق اولیه برای بی حس نمودن پوست سر دردناک باشد. پس از آن بیمار دیگر هیچ دردی را احساس نمی کند . به قدری درد در عمل پیوند مو کم و نا محسوس است که فرد را هنگام عمل متعجب می سازد بیمار در حین عمل می تواند مطالعه کند یا به تماشای فیلم بپردازد و حتی ممكن است فرد در بيشتر طول عمل درخواب باشد.
درد پس از عمل نیز در تکنیک FIT بسیار ناچیز بوده و در صورت وجود تنها با مصرف مسکن خوراکی در حد "استامینوفن کدئین" کاملا بهبود خواهد یافت، بدیهی است که درد پس از عمل با تکنیک FUT بدلیل انجام جراحی و بخیه و نیز جدا کردن بخشی از پوست سر بیشتر بوده و روزهای طولانی تری وجود داشته باشد.


وضعیت ظاهری شخص بلافاصله پس از انجام عمل روش FIT چگونه است؟

میزان تورم پیشانی و اطراف چشم ها که ممکن است 3 روز پس از عمل ظاهر شود، تابع چگونگی پیروی بیمار از دستورات پزشک بوده که در هر صورت نهایتا در روز ششم پس از عمل کاملا از بین خواهد رفت. پس از عمل دلمه های کوچکی در محل کاشت گرافتها بر روی پوست سر ایجاد می شوند ، حدود 24 تا 48 ساعت پس از عمل شستشوی سر با شامپوهای تجویز شده توسط پزشک شروع می شود که با شستشوی سر به دفعات در طول روز این دلمه ها معمولا پس از حدود یک هفته از انجام عمل ناپدید می شوند. زخم های محل برداشت مو از پشت سر نیز معمولا حدود 3 تا 4 روز پس از عمل کاملا بهبود می یابند.
از موارد فوق بر می آید که اگرچه بیمار روز بعد از عمل می تواند سر کار خود حاضر شود ولی چنانچه با ارباب رجوع سروکار دارد تا طبیعی شدن کامل چهره به یک هفته زمان نیاز دارد.


بعد از کاشت مو معمولا به چند روز استراحت یا مرخصی  نیاز می باشد و شخص چه زمانی پس از عمل می تواند سر کار خود حاضر شود ؟

این بستگی به نوع کار شخص دارد. در اکثر موارد روز بعد از کاشت پانسمان سر باز مي شود و شخص می تواند با رعایت یک سری توصیه ها سر کار خود حاضر شود.


آيا در محل كاشت موها اسكار و اثر زخم سوراخ ها باقي مي ماند؟

خير، با استفاده از تکنولوژی و تجهیزات مناسب سوراخ هاي ايجاد شده بسيار ظريف بوده و بدون بر جاي گذاشتن هیچگونه اثري بهبود مي يابد. گواه این مطلب عدم باقی ماندن اثر محل تزريقات وريدي و عضلاني گذشته بر روی بدن می باشد.


آيا سوراخ هاي محل برداشت مو در روش FIT بدون برجاگذاشتن اسكار و اثر زخم بهبود مي يابند؟

بلي، قطر اين سوراخ ها حدود mm2-1 بيشتر نبوده و بخوبي و بدون باقی ماندن هيچ اثري ترميم مي شوند.


آیا بعد از انجام کاشت مو اطرافیان متوجه پیوند مو می شوند؟

خیر. در سالهای اولیه ابداع این عمل گرافتهای حلقوی بزرگ شامل 15 تا 20 تار مو پیوند زده می شدند که پس از رشد ، ظاهر طبیعی نداشته و حالت موی عروسکی پیدا می کردند. در طی سالهای بعدی با ابداع ابزار و تکنیکهای جدیدتر امکان پیوند گرافتهای کوچکتر با فواصل نزدیک به هم فراهم گردید و به مرور زمان نتایج پس از عمل طبیعی تر شد بطوریکه امروزه انجام پیوند موی طبیعی ، ظاهری کاملا طبیعی به شخص می دهد و تشخیص موهایی که برای شخص کاشته می شود براساس تجربه پزشک در ارتباط با طراحی خط رویش مو و تبحر تیم در ایجاد تراکم حداکثری مو تقریبا غیر ممکن است.
البته متاسفانه برخی از تیم ها هنوز از تکنیک های قدیمی استفاده می نمایند که نتیجه آن ظاهری مصنوعی و قابل تشخیص است، لذا دیدن نمونه کار پزشک از نزدیک ضروری می نماید.


آيا موهای كاشت شده از لحاظ حجم بصورت موهاي كاملا پر پشت در حدی خواهد بود که بتوان آن ها را بلند كرد و حالت داد و يا فقط جنبه پوشاننده پوست سر را دارد؟

موهای کاشت شده از لحاظ حالت دادن ، استفاده از ژل ، رنگ مو ، اتوی مو وغیره هیچ محدودیت و تفاوتی با بقیه موهای فرد ندارند. تراکم و حجم موهای کاشت شده نیز به وسعت منطقه كم مو، تعداد گرافت هاي كاشت شده، رنگ ، جنس و ضخامت موها و تكنيك كاشت مو بستگي دارد که با توجه به روشی که پزشک تیم به شخص متقاضی کاشت مو پیشنهاد می دهد بالاترین تراکم موی ممکن بعد از پیوند را برای فرد ایجاد می کند.


چند روز بعد از عمل مي توان از كلاه گيس استفاده کرد؟

از هفته سوم به بعد (روز چهاردهم) مي توان از كلاه گيس استفاده کرد ، اگرچه از روز دهم به بعد به صورت محدود (حداكثر 8 ساعت درروز) می توان از كلاه گيس (hair piece) بهره گرفت.


کاشت چند تار مو در یک جلسه امکان پذیر می باشد ؟

واحد شمارش برداشت و کاشت مو تارمو نیست بلکه گرافت می باشد ، گرافت ها واحد های 1 تا 4 تار موئی می باشند. به صورت حدودی در کلینیک های کاشت مو هر گرافت معادل 3 تارمو فرض می شود ، در بهترین حالت بانک مو از لحاظ تراکم و وسعت چه با روش FUT ( بدلیل محدودیت در عرض و طول نوار برداشت شده ) و چه با روش FIT ( بدلیل اینکه سوراخ های متراکم جهت برداشت مو منجربه آسیب به پوست می شود ) برداشت و کاشت بالای 10000 تار مو در یک جلسه با یکی از این تکنیک ها اندکی اغراق آمیز بوده و بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد تا جنبه علمی و عملی .و با استفاده از تکنیک کاشت موی ترکیبی هم کاشت بیش از 15000 تار مو در یک جلسه نیز بعید بنظر می رسد.
    


عمل پیوند موی طبیعی در چند جلسه انجام می شود؟

تعداد جلسات پیوند مو به عوامل زیر بستگی دارد :
1- وسعت ناحیه ای از سر که نیاز به پیوند مو دارد.
2- تعداد گرافتهایی که پیوند می شوند.
3- میزان تراکمی که مورد نظر بیمار است.
4- خصوصیات فردی بیمار ( مثلا موهای مجعد پس از عمل تراکم بهتری را نسبت به موهای نرم ، ایجاد می کنند)

آیا کاشت مو عوارض یا تاثیرات ناخواسته خاصی دارد ؟

خیر. احتمال ایجاد عارضه در تکنیک FIT بسیارکم می باشد، نهایت عوارض احتمالی پیوند مو شامل تورم موقت پیشانی و صورت و نیز تشکیل دلمه های کوچک بر روی محل های کاشت می باشد.
عوارض شدیدتر از جمله درد و سوزش دائمی در ناحیه بخیه های پشت سر، خونریزی، باقی ماندن اسکار و عفونت ، بسیار نادر و بیشتر مربوط به تکنیک با جراحی (FUT) می باشد.


آیا کاشت مو باعث تقویت موهای کرکی (ظریف) موجود روی سر می شود ؟

ریزش موی مردانه یک روند رو به جلو و دائمی است . برای تقویت موهای موجود فرد که در ارتباط با وضعیت هورمونی-ژنتیکی او هستند و امکان ریزش آنها در آینده وجود دارد راهی به جز استفاده از ماینوکسیدیل و فیناستراید نیست. البته لازم به ذکر است که اگر کاشت مو توسط افراد فاقد صلاحیت علمی انجام شود احتمال آسیب رسیدن به موهای موجود فرد وجود داشته و ممکن است این موها بدلیل آسیب دچار ریزش شوند.


کدام کلینیک کاشت مو معتبر است ؟

کاشت مو باید در کلینیک های تخصصی جراحی های پوست و مو و یا مراکز جراحی محدود که مجهز به تمامی وسایل مورد نیاز هستند انجام شود و از انجام عمل در مطب و کلینیک های کوچک که رعایت اصول استریل در آن ها سخت می باشد مخصوصا انجام تکنیک پیوند مو با جراحی یا FUT که احتمال عفونت در آن بیشتر است به شدت پرهیز شود.


آیا عمل کاشت مو عمل گران قیمتی است؟

هزینه عمل پیوند موی طبیعی بیشتر از هزینه سفارش کلاه گیس و یا روشهای مصنوعی مشابه یا حتی دارودرمانی است ولی با توجه به اینکه موهای پیوند شده کاملا دائمی و بدون ریزش هستند و مانند کلاه گیس و موی مصنوعی یا درمان های دارویی نیازمند تمدید و تجدید درمان نمی باشند، امروزه مردم از لحاظ اقتصادی بعنوان یک سرمایه گذاری مطمئن برای داشتن آینده ای توام با زیبایی و با اعتماد به نفس بیشتر به انجام این عمل روی آورده اند.


چرا قیمت های کاشت مو اینقدر متفاوت می باشد ؟

هزینه کاشت موی طبیعی در ایران طیف وسیعی دارد کاشت مو یک عمل جراحی زیبائی و اکثرا خصوصی می باشد و تابع تعرفه ثابت دولتی نیست قیمت ها را تا حد زیادی نوع کارپزشک ، شهرت پزشک ، اعتبار پزشک و کلینیک ، اعتماد بیمار و عرضه و تقاضای پزشکی تعیین می کند ، چنانکه اکنون که کاشت مو عمل جا افتاده ومقبولی می باشد و پزشکان متعددی آن را انجام می دهند هزینه ها نسبت به چند سال قبل کمتر شده است .


آیا محلول ماینوکسیدیل برای کاشت مو موثر است ؟

در افرادیکه موهای کم پشت و نازک دارند، حدود 1 ماه پس از عمل ممکن است موهای قبلی در اثر استرس وارد فاز استراحت شده و بریزند. این ریزش مو طبیعی است و در خانمها بیشتر قابل توجه است. این وضعیت ممکن است 6-4 ماه طول بکشد ، این کم پشتی ناراحت کننده ولی موقت بوده و با بیرون آمدن از حالت استراحت و رشد موهای کاشته شده، نمای محل کاشت به حالت عادی در می آید.
معمولا برای تقویت موهای قبلی فرد باید از داروهای تقویت کننده مثل ماینوکسیدیل و فیناستراید و مولتی ویتامین استفاده کرد و در اکثر موارد لازم است این داروها خصوصا ماینوکسیدیل برای مدت طولانی (گاهی همه عمر) ادامه پیدا کند.
ولی بیماران باید توجه داشته باشند که تقویت کردن موهای قبلی فرد در زیباتر به نظر رسیدن نتیجه کاشت مو نقش بسزایی دارد و با مصرف ماینوکسیدیل موهای نازک قبلی، کلفت تر و ضخیم تر شده و نمای کاشت را بهتر می کند.
ضمنا مطالعاتی وجود دارند که نشان می دهد در افرادی که بعد از عمل از ماینوکسیدیل استفاده کردند میزان ریزش مو کاهش می یابد بعضی از پزشکان بعد از عمل استفاده از ماینوکسیدیل را تجویز می کنند به نظر آنها ماینوکسیدیل با گشاد کردن عروق باعث افزایش جریان خون ناحیه گیرنده می شود و ریزش موقت بعد از عمل را کاهش می دهد و ترمیم زخم را تسریع می کند.


آیا میزان فعالیت جنسی در ریزش مو موثر است؟

خیر. فعالیت جنسی در ریزش مو هیچ گونه تاثیری ندارد.


آیا ریزش های سكه ای مو ( ريزش مو به صورت لكه هاي پهن در سر و صورت) یا آلوپسی آرئاتا (آره آتا) با پیوند مو درمان می شوند؟

خیر، بيماري آلوپسي آره آتا (Areata alopecia) بیماری خود ایمنی مي باشد و بهترین درمان برای این نوع ریزش استفاده از دارو و رفع علت زمينه اي آن می باشد و كاشت مو در آن ممنوع و بی فایده است.

کاشت مو در ریزش سکه ای

دیدگاه‌ها  
# محمد 2640-03-20 09:39
با سلام
براى عمل در كلينيك شما چقدر وقت بین ویزیت و عمل لازم ميباشد و چقدر زودتر بايد وقت قبلى گرفت؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Admin 1398-12-19 19:16
باسلام
با توجه به دخالت و انجام مستقیم عمل توسط پزشک در کلینیک هور قاعدتا انجام یک یا نهایتا دو عمل در روز بیشتر امکان پذیر نبوده لذا فاصله زمانی بین ویزیت و انجام عمل تا حدودی طولانی می باشد که به شرایط تقویمی روز مورد نظر شما نیز بستگی دارد ولی عموما یک بازه زمانی دو تا سه هفته ای بین زمان مشاوره اولیه و انجام عمل فاصله می باشد.
در شرایط خاص مانند زمانی که از شهر دیگر قصد مسافرت و انجام عمل در کلینیک هور را دارید می توانید از قبل برای رزرو تاریخ عمل با شماره تلفن ۰۹۱۰۹۱۰۵۴۸۴ هماهنگی های لازم را انجام دهید.
شادو پیروز باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Ali 1399-06-30 19:29
سلام خسته نباشید مشاوره کاشت مو در کلینیک شما رایگان هست یا باید پول پرداخت کرد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-07-05 09:52
سلام
مشاوره های رایگان توسط پزشک در روزهای خاصی انجام می پذیرد ، یکشنبه ها و چهارشنبه ها بعدازظهر ساعت ۴ تا ۶ می توانید بدون نوبت قبلی برای مشاوره رایگان کاشت مو و کاشت ابرو مراجعه نمایید.
شادو سلامت باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# فرزین 1399-03-17 22:57
سلام من 22 سال سن دارم و به صورت مادرزادی مژه خیلی خیلی کم داشتم شرایط این که بخوام بیام مشاوره حضوری تو کلینیک شما برای کاشت مژه، چطوریه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-03-25 08:41
سلام
با توجه به عوارضی که در کاشت مژه مشاهده شده است ( در مقاله کاشت مژه به تفصیل شرح داده شده است ) تا زمان ارائه شدن تکنیک ها و روش های ایمن تر جهت حفظ سلامت مراجعین فعلا تمام فعالیت های کاشت مژه کلینیک به حالت تعلیق درآمده است.
شاد و سلامت باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# فواد بهبهانی 1399-01-24 17:12
سلام اقای دکتر ، کلینیک شما باز هست که من برای مشاوره بیام یا همچنان به خاطر کرونا تعطیل هستید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-01-25 10:06
سلام
با توجه به ارزشی که برای جان شما و سلامت جامعه قائل هستیم همچنان تا اطلاع ثانوی کلینیک تعطیل می باشد.
اطلاع رسانی از طریق صفحه اینستاگرام این مجموعه انجام می پذیرد.
شاد و سلامت باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سیف الهی 1398-12-19 13:20
سلام شما کاشت مژه هم انجام می دهید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Admin 1398-12-19 19:10
باسلام
کاشت مژه جز روش های کاشت موی طبیعی بوده و انجام نیز می شود ، بروز عارضه در این روش نادر بوده اما عوارض بسیار وحشتناک و جبران ناپذیر خواهد بود، با توجه به این موارد تیم کاشت موی کلینیک هور ترجیح می دهد که به انجام این عمل مبادرت نورزد و اکیدا توصیه می شود در انجام عمل کاشت مژه تجدید نظر نموده و تنها افرادی که واقعا هیچ مژه ای ندارند به انجام این عمل فکر کنند.
شاد و پیروز باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سید ایمان 1397-12-06 17:29
باسلام
ایا بعد از کاشت مو 13000 تار محل برداشت پشت سر پس از رویش کم پشت خواهد بود؟
ممنون میشم پاسخ دهید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Admin 1398-12-19 19:05
باسلام
برای پاسخ به این سوال حتما باید بانک مو از نزدیک ارزیابی شود .
مورد دیگر روش برداشت مو نیز می باشد در روش FUT و یا ترکیبی چیزی به مفهوم کم پشتی بانک مو بعد از کاشت وجود ندارد اما در روش تار به تار یا FIT به احتمال قوی برداشت حجم موهای زیاد از پشت سر منجربه کم پشتی نواحی پس سر خواهد شد.
شاد و پیروز باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# میلاد 1396-11-18 15:22
با عرض سلام‌ و ادب و احترام واقعا از این کلینیک راضی هستم کارشون عالیه من تیرماه عمل fit داشتم و الان کاملا موهام پر شده مثله روز اول فقط یک سوال دارم از این سایت و دوس دارم جواب بدین ممنون میشم الان ۷ ماه میگذره از کاشت موهام موهام همش در اومده ولی الان داره میریزه ایا این موقتیه بعد از ۷ ماه که بریزه ایا خوب میشه طبیعیه یا غیر طبیعی ؟میترسم این موها بریزه و دیگه‌در نیاد خیلی ناراحتم خواهشا پاسخ کاملی بهم بدین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Admin 1398-12-19 18:59
باسلام
خوشحالیم که از نتیجه کار رضایت دارید.
در مورد ریزش موها بعد از کاشت باید گفت که موهای کاشت شده هم مانند موهای طبیعی یک چرخه مداوم رشد و ریزش دارد پس جای نگرانی نیست که بعد از چندماه که موها فقط در برهه رشد بوده اند حالا در چرخه ریزش قرار بگیرند ، به همین دلایل است که همیشه تاکید می گردد که نتیجه نهایی کاشت مو یکسال بعد از انجام عمل ظاهر می شود و تا آن زمان که نتیجه حالت تقریبا پایداری به خود بگیرد بازه هایی از احساس پرپشتی یا کم پشتی موها طبیعی می باشد.
شاد و پیروز باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# اميرحسين 1396-08-15 00:07
با سلام .من كاشت مو futداشتم چندروز بعد صورتم كمي تورم داشت وبعد چند روز خوب شد ولي بعد از سه هفته مجدد پيشاني پلكها وزير چشم ها كمي تورم پيدا كرده وموجب نگرانيم شده لطفا راهنمايي نماييد با تشكر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Admin 1398-12-19 18:53
باسلام
در این موارد بهتر است بصورت حضوری به پزشک معالج خود مراجعه نمایید زیرا عوامل مختلفی ممکن است باعث ایجاد این حالت شود که از آن جمله می توان به فولیکولیت های گسترده عفونی و یا حساسیت پوستی به انواع داروها مانند ماینوکسیدیل اشاره نمود ولی تمام این موارد در ویزیت حضوری توسط پزشک معالج خودتان بررسی خواهد شد.
با توجه به احتمال بروز موارد مشابه بهتر است حتی المقدور در شهر خود مورد عمل کاشت مو یا ابرو قرار بگیرید یا تا زمان معقولی بعد از کاشت در شهر مورد نظر بمانید.
شاد و پیروز باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# میثم 1396-07-03 20:41
در مورد تفاوت های برداشت گرافت ها به روش دستی و با دستگاه و نوع دستگاهی که استفاده میکنید توضیح میدین؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Admin 1398-12-19 18:48
باسلام
روش برداشت دستی امروزه در کمتر کلینیکی استفاده می شود اما منسوخ نشده است و در صورت وجود مهارت دو روش برداشت دستی و دستگاهی تفاوت چندانی از نظر کیفیت نداشته و فقط سرعت در برداشت دستگاهی بیشتر است. در حال حاضر کلینیک هور از برداشت دستگاهی با میکروموتور و هندپیس با قابلیت استریل در اتوکلاو ساخت شرکت استرانگ و سیشن بهره می برد.
شاد و پیروز باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسن 1396-04-19 12:22
چه مدت بعد از کاشت ریش و سبیل میتوان آنها را با تیغ تراشید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Admin 1398-12-19 18:43
باسلام
بعد از گذشت ۱۰ روز از کاشت ریش و سبیل می توان آن ها را با یک قیچی بسیار تیز که موها را نکشیده و از پوست خارج نکند کوتاه کرد و بعد از سه هفته می توان از یک ماشین ریش تراش با تیغه تیز استفاده نمود اما تراشیدن ریش ها با تیغ بهتر است بعد از یکماه از انجام عمل صورت پذیرد.
شاد و پیروز باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# داوود 1396-03-08 19:16
با سلام آیا بعد از کاشت مو مثلا حدود 20 روز بعد از کاشت میتوان یک ماه روزه گرفت و چقد در کاشت تاثیر دارد؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Admin 1398-12-19 18:40
باسلام
اصولا بعد از گذشت یک ماه از انجام عمل کاشت مو پروسه یکی شدن پیازهای موهای پیوند شده با بافت اطراف تکمیل شده و دیگر شرایط خاصی برای نگهداری موهای کاشته شده در نظر گرفته نمی شود ، اما باید در نظر داشت که برخی موارد مانند رژیم های سخت غذایی یا استرس که به موهای قبلی صدمه می زنند به موهای کاشته شده نیز امکان آسیب زدن دارند ، پس به شرط داشتن تغذیه سالم و کامل روزه گرفتن مشکلی ایجاد نمی کند.
شاد و پیروز باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# م ع 1396-02-19 10:42
آیا امکان برداشتن مو از نواحی دیگر بدن و انتقال به سر وجود دارد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Admin 1398-12-19 18:34
باسلام
بله امروزه برداشت مو از نواحی دیگر بدن به غیر از بانک موی پشت سر مانند موی ریش یا بدن نیز انجام می شود اما باید در نظر داشت بهتر است از این موها در مواردی که بانک موی سر بسیار کم پشت بوده و یا در جلسات دوم به بعد کاشت مو استفاده شود چرا که هیچ یک از این موها کیفیت موهای بانک موی سر را ندارد.
پیروز و سلامت باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# شهلا 1395-11-04 10:02
سلام. من با وجود یک بار تاتو و سپس یک بار هاشور در سالهای قبل، بیش از یک ماه پیش در این مرکز، کاشت ابرو انجام دادم و خوشبختانه رشد موها در تمام ناحیه ابروها خوب بوده و بسیار راضی هستم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Admin 1395-11-16 00:37
باسلام و سپاس
شنیدن صدای رضایت شما ، انگیزه بخش حرکت رو به جلوی ماست.
با تشكر از اینکه نظرات خود را با ما در میان میگذارید.
شاد و پیروز باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# صابر 1395-10-24 00:42
سلام خدمت متخصصان فرزانه. آیا بعداز تتوی ابرو دوباره مو رشد خواهد کرد؟باسپاس.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Admin 1395-11-02 11:48
باسلام
رشد ابرو پس از تاتو یا هاشور بستگی به میزان آسیب به موها بعد از این کار دارد و طبق تجربه پزشکان این مرکز انجام این موارد قطعا در کاهش تعداد موها اثر گذار بوده ولی میزان تاثیر آنها در افراد مختلف متفاوت است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# شهلا 1395-09-28 12:23
آیا قبل از عمل کاشت مو و یا ابرو، از لحاظ مصرف غذا یا دارو و یا رعایت موارد بهداشتی، مراقبت خاصی باید انجام داد ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Admin 1395-11-02 11:46
باسلام
داروها و خوراکی های ممنوع قبل از کاشت مو و ابرو مشابه و در بخش اطلاعات "قبل از عمل" همین سایت ذکر گردیده اند.
http://www.hairheadface.com/home/fa/main-group/35-other-articles/109-before-surgery
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ُشفیق الله 1395-08-19 09:00
آیا موی کاشته شده را میتوان بعد از دو ماه ماشین نمود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Admin 1395-11-02 11:43
باسلام
بعد از گذشت ۲ ماه از کاشت مو، مشکلی جهت استفاده از ماشین اصلاح وجود ندارد ولی در یکماه اول ممنوع می باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه


تماس با ما

آدرس: اصفهان - خیابان چهارباغ بالا - جنب مجتمع پارک - طبقه فوقانی بانک سپه - کلینیک تخصصی پوست ، پیوند مو و لیزر هور

تلفن: 03136662065 - 03136662224

تلفن مشاوره کاشت مو: 09109105484

*6655*1*5# :USSD کد

مکان ما روی نقشه

مشاوره رایگان حضوری

مشاوره رایگان حضوری کاشت مو و ابرو با "جناب آقای دکتر پارسا نوایی" روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته بین ساعت 4 تا 6 بعدازظهر بدون نوبت قبلی در محل کلینیک برقرار می باشد.