قبل از عمل

  • مواردی که قبل از کاشت مو باید در نظر گرفت
  • افراد کاندید پیوندمو
  • عوامل تعیین کننده تعداد جلسات كاشت مو
  • مشاوره كاشت مو
  • آزمایشات خون لازم
  • توصيه هاي قبل از عمل کاشت مو

 

مواردی که قبل از کاشت مو باید در نظر گرفت:
- کاشت مو در مناطقی از سر امکان انجام دارد که فاصله بین موها بیشتر از 3 میلیمتر شده باشد یعنی تقریبا در نور معمولی پوست سر دیده شود. اگر موها اندکی کم پشت شده باشد کاشت مو برای پرپشت کردن آن مناسب نیست و اگر بین موهای کم پشت شده کار شود ممکن است باعث صدمه به این موها شده و روند ریزش موها شدیدتر شود.

- بنابراین اگر موهای شما اندکی کم پشت شده و می خواهید آنها را پرپشت کنید می بایست به دنبال درمان های طبی و دارویی باشید تا ریزش موی شما قطع شود و موهای نازک شده مجددا ضخیم شوند اگرچه این درمان ها موقت می باشند اما پیشروی ریزش مو و نیاز به کاشت مو را به تاخیر می اندازند.
- جهت کاشت مو باید بانک موی مناسب وجود داشته باشد. منظور از بانک مو موی پشت سر می باشد که نباید خیلی کم پشت یا خیلی نازک و اندک باشد. به عبارتی می بایست مویی مناسب برای جابجا کردن وجود داشته باشد و برداشتن این مو از پشت سر باعث کم پشتی موی پشت سر نشود.

- سن مناسب کاشت موی سر و صورت در اکثر منابع علمی پیوند مو بالای 27 سال ذکر می شود مگر در شرایط خاص که در سنین کمتر هم کاشت مو انجام می شود .

- همچنین فرد می بایست از نظر جسمی در سلامت کامل بوده و هیچ مشکل قلبی ، ریوی ، کلیوی یا کبدی نداشته باشد. در ضمن تحمل چند ساعت خوابیدن روی تخت روی شکم یا کمر را داشته باشد.
- موهاي فرد روز کاشت در کلینیک با ماشین اصلاح کوتاه می شود ، همچنین موهای كاشته شده در طی ماه اول شروع به ريزش مي كند و از ماه سوم به تدريج موهاي جديد ظاهر شده كه در ابتدا نازك و كركي هستند و كم كم ضخيم و متراكم مي شوند و در فاصله 6 تا 12 ماه نتيجه قطعي كاشت مو ظاهر مي شود. پس عمل كاشت مو در موارد اورژانسي مناسب نيست و اگر براي ظاهر جديد عجله داريد (مثلا مراسم عروسي در پیش داريد) روش ديگري را موقتا انتخاب كنيد و در فرصت مناسب كاشت مو را انجام دهيد.


افراد کاندید پیوندمو:

1- مردان مبتلا به ريزش موي هورموني- ژنتيکي ( Androgenetic alopecia ) که دچار درجات مختلفي از کم پشتي و يا طاسي سر هستند.
2- خانم هايي که مبتلا به ريزش موي هورموني – ژنتيکي بوده وداراي موهاي کم پشت ويا نازک در مناطق جلوي سر و نواحي مرکزي سر هستند ولي از تراکم موي خوبي در قسمت پشت سر ( ناحيه دهنده ) برخوردار مي باشند.
3- افرادي که دچار ریزش ناحیه ای ابرو و نه کم پشتی آن هستند.
4- افرادي که به دنبال بعضي بيماري هاي پوستي ويا صدمات وارده به اين ناحيه ويا عمل جراحي ويا سوختگي در پوست سر دچار طاسي شده اند.
5- کساني که به دنبال جراحي يا سوختگي در ناحيه صورت ويا صدمات وارده به صورت ويا ابروها ونيز به دنبال عمل لب شکري _ ابرو _ ريش يا سبيل آنها به صورت خطي يا منطقه اي دچار طاسي شده است.
6- افرادي که به دنبال خالکوبي ابرو وچند سال بعداز آن دچار کم پشتي شديد ويا طاسي ابرو مي شوند.
7-افرادي که قبلاً براي باز سازي طاسي وکم پشتي از روش هاي Flap و يا FUT استفاده کرده و از نماي غير طبيعي آن نارضايتي دارند.
8-در بعضي از بيماري هاي پوستي نبايد كاشت مو انجام داد:
مثلا درآلوپسي آره آتا (طاسی منطقه اي و یا سكه اي) و سابقه اسكار هيپر تروفيك یا کلوئید (گوشت اضافي محل زخم).
بيمار دچار ناراحتي قلب و ريه بهتر است كاشت مو انجام ندهد.
در دوره مصرف بعضي از داروها (مثلا وارفارين) كاشت مو نبايد انجام شود.
اين مسائل در مشاوره و ويزيت اوليه بررسي مي شود


تعداد جلسات كاشت به عوامل زیربستگی دارد:

1- اهداف بیمار ( تراكم مورد نظر بیمار )

2- وسعت منطقه طاسی

3- تعداد گرافتهایی كه در هر جلسه كاشته می شود

4- تراكم و خصوصیات ظاهری موها مانند ضخامت ، رنگ و مجعد بودن

5- مهارت و تجربه پزشک

6- موقعیت اقتصادی بیمار. در طی جلسه مشاوره قبل از عمل و بعد از بررسی بانک موی بیمار و وسعت طاسی می توان تعیین كرد بیمار به چند جلسه عمل احتیاج دارد.

 

مشاوره كاشت مو

برای انجام مشاوره چنانچه در اصفهان یا حومه آن ساکن هستید ابتدا با شماره تماس کلینیک هور ( 36662224-031) تماس گرفته و نوبت مشاوره حضوری به شما داده مي شود.
اما چنانچه مراجعه حضوری برای شما دشوار است می توانید برای دریافت اطلاعات ابتدایی به بخش مشاوره غیرحضوری این سایت مراجعه نموده و یا در صورت تمایل با ارسال 3 تصویر از جلو ، بالا و پشت سر در بخش تخمین هزینه اینترنتی سایت از هزینه کاشت ، تعداد جلسات مورد نیاز و نتیجه مورد انتظار کار خود اطلاع پیدا کنید.
در جلسه مشاوره حضوری اولين مسئله يعني سطح توقع شما از کاشت مو بررسي مي شود، عكس هاي مشابه قبل و بعد از عمل به شما نشان داده شده و سطح پوشش قابل ايجاد براي شما ارزيابي مي شود، همچنین سطح ريزش مو، مقدار بانك مو (تعداد گرافتی كه قابل برداشت و پيوند مي باشد)، تراكم قابل ایجاد در منطقه كاشت، شكل خط موي جلوي سر ارزيابي مي شود.در حين مشاوره، بررسي هاي پزشكي از نظر مشكلات قلبي و پوستي، فشار خون، بيماري هاي تيروئيد، داروهاي مصرفي و ساير موارد توسط پزشک انجام مي شود. آزمايشات مورد نياز در خواست مي شود و شما نیزمي توانيد سوالات خود را مطرح و جواب آن ها را دريافت نمایید.


آزمایشات:

آزمايشات مورد نياز به شرح زیر می باشد:

1)CBC
2)FBS
3)AST – ALT – ALK
4)PT – PTT – INR
5)HBs Ag
6)HCV Ab
7)HIV Ab

 

توصيه های قبل از عمل کاشت مو:

- به مدت يك هفته قبل و بعد از جراحي مواد زير را مصرف نكنيد:
سيگار، مشروبات الكلي ، داروهاي مسكن مثل آسپرين، بروفن، مفناميك اسيد، ACA ، ايندومتاسين ،(فقط استامينوفن و استامینوفن کدئین مي توانيد استفاده كنيد)، ويتامينE ، امگا 3 ، سير ، ماهی و میگو .
- شب قبل از عمل و ترجيحا صبح روز عمل سر خود را 2 مرتبه با شامپو بشوييد
- صبح حتماً صبحانه بخوريد، صبحانه كم حجم و مقوي باشد مايعات و چاي زياد استفاده نكنيد.
- از آوردن زيور آلات اضافي و تلفن همراه خودداري فرمائيد. قبل از عمل تمام زيورآلات و اجسام فلزي را درآوريد (ساعت ،انگشتر، گردنبند، گوشواره، دستبند، النگو)
- خانمهاي محترم بدون آرايش صورت و ابرو مراجعه كنند
- اگر دارويي مصرف مي كنيد، بيماري خاصي داريد يا نكته مهمي را بايد گزارش دهيد حتما به صورت كتبي همراه داشته باشيد و قبل از عمل با پزشک مطرح نمائيد.
- اگر ماينوكسيدیل استفاده مي كنيد از سه روز قبل از عمل مصرف آنرا قطع كنيد.
- اگر موهاي شما سفيد است دو روز قبل از عمل آنها را رنگ تیره كنيد.
- حضور همراه در کلینیک به هنگام انجام پیوند اکیدا ممنوع می باشد.
- در صورت تمایل می توانید CD فیلم یا موسیقی مورد علاقه خود را جهت استفاده از سیستم مولتی مدیای کلینیک همراه بیاورید.

نوشتن دیدگاه


تماس با ما

آدرس: اصفهان - خیابان چهارباغ بالا - جنب مجتمع پارک - طبقه فوقانی بانک سپه - کلینیک تخصصی پوست ، پیوند مو و لیزر هور

تلفن: 03136662065 - 03136662224

تلفن مشاوره کاشت مو: 09109105484

*6655*1*5# :USSD کد

مکان ما روی نقشه

مشاوره رایگان حضوری

مشاوره رایگان حضوری کاشت مو و ابرو با "جناب آقای دکتر پارسا نوایی" روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته بین ساعت 4 تا 6 بعدازظهر بدون نوبت قبلی در محل کلینیک برقرار می باشد.