کاشت مو

کاشت موی طبیعی یا به طور خلاصه كاشت مو یا پیوند مو  شامل انتقال قسمتی از موهای پشت سر به قسمت های کم پشت یا طاس جلوى سر و قسمت های خالى ابرو ، صورت و غیره می باشد. در این بخش به ماهیت و مزایا کاشت مو و انجام آن، عوارض کاشت مو و تاریخچه آن اشاره می گردد.

 

 

تعریف کاشت مو

اگرچه در سال‌های اخیر علم پزشکی پیشرفت چشمگیری در زمینه درمان‌های موقت ریزش مو داشته است اما در حال حاضر تنها راه درمان دائمی ریزش مو و بازگشت جلوه موهای از دست رفته افراد طاس یا کم مو استفاده از شیوه کاشت موی طبیعی است. کاشت موی طبیعی یا به‌طور خلاصه کاشت مو شامل انتقال قسمتی از موهای پشت سر یا بدن به قسمت‌های کم‌پشت یا طاس جلوى سر و قسمت‌های خالى ابرو، صورت و غیره می‌باشد.

 کاشت مو طبیعی

 

فولیکول‌های (ریشه یا پیاز مو) پشت سر و بالای گوش‌ها یا ناحیه دهنده بانک مو (Donor Area) نسبت به اثرات هورمون‌های مردانه (عوامل آندروژنیک) كه علت اصلی ريزش موهای جلو و روی سر هستند مقاوم‌ هستند، این مقاومت بر اساس واکنش موهای موجود در نقاط مختلف سر نسبت به این هورمون‌ها است به‌طوری که موهای موجود در نواحی روی سر، شقیقه‌ها و ناحیه وسط سر گیرنده‌های این عوامل را در فولیکول یا پیاز خود دارا بوده و نسبت به عوامل مذکور حساس بوده، دچار ریزش می‌شوند (ریزش آندروژنتیک “ Androgenetic”)، در حالیکه موهای پشت سر و دور سر فاقد این گیرنده‌ها بوده و نسبت به این عوامل مقاوم و در نتیجه دچار ریزش نمی‌شوند. این فولیکول‌ها به هر قسمتی از پوست بدن هم که منتقل شوند اين صفت مقاومت به تاثیر هورمون‌های مردانه را دارا می‌باشند و با توجه به این که موهای پیوندی از بدن خود فرد تهیه می‌شود، بدن نیز به این موها واکنشی نشان نمی‌دهد و احتیاج به نگهداری و مراقبت‌های درمانی بعد از کاشت مو جهت جلوگیری از پس زدن پیوند ندارد چرا که موهای منتقل شده، بافت خارجی تلقی نشده و توسط بدن دفع نمی‌شوند.

 ریزش موی آندروژنیک

 

دکتر پارسا نوایی گفت: در کاشت موی طبیعی، موهای بانک مو برای جایگزین کردن موهای از بین رفته نواحی دیگر به مناطقی كه كم مو یا طاس است، منتقل شده و به شكلی نظم و ترتیب داده می‌شوند كه باعث ایجاد بیشترین پوشش ممکن و زیباترین جلوه مو در چهره بشوند. موی پیوند شده نه تنها یک موی طبیعی با تمام خصوصیات مربوطه است تا پایان عمر دائمی بوده، رشد می‌کنند، ريزش ندارند، قابل شستشو، اصلاح و آرايش و رنگ کردن می‌باشند، همچنین جنس، رنگ و حتی تغییرات رنگ آن‌ها مشابه موهای بانک موی پشت سر می‌باشد.

البته باید در نظر داشت که به وسیله هیچ روشی نمی‌توان موها را به حالت قبل از ریزش بازگرداند چراکه کاشت مو، زايش و ايجاد موي جديد نيست و هیچ مویی به سر اضافه نمی‌گردد و این پروسه فقط شامل جابجا کردن موهای فرد می‌باشد پس در عمل پیوند مو، محدودیت بانک مو (تعداد و تراكم مویی كه قابل برداشت جهت كاشت می‌باشد) وجود دارد و در وسعت زیاد ریزش مو امکان ایجاد تراکم‌های زیاد وجود ندارد.

دركل پيوند مو به فرد كمك می‌کند چهره جوان‌تر و زيباتري داشته باشد اما بسته به بانک موی پشت سر ممکن است نتوان تمامی طاسی سر را پوشش داد. در مقاله "بانک مو" در مورد معنای بانک موی خوب و بانک موی ضعیف توضیحات بیشتری بیان شده است.

 

ناحیه بانک مو در کاشت مو

 

چگونگی انجام و مراحل  پیوند مو

 کاشت مو، عمل جراحی سرپایی و با بی‌حسی موضعی بوده که با روش‌های جدید یك عمل بسیار راحت و بی‌خطر، با نتایج قابل پیش‌بینی و مورد رضایت عموم بیماران می‌باشد.

کاشت مو باید در اتاق عمل استاندارد پوست و مو انجام شود كه تجهیزات جراحی آن كامل و منطبق بر نوع عمل کاشت مو باشد. به دلیل ظرافت زیاد عمل و جهت بالا بردن سرعت، این كار توسط یك تیم چند نفره انجام می‌شود. عمل کاشت مو بسته به تکنیک و وسعت ناحیه ریزش بین ۸ تا ۱۲ ساعت طول می‌کشد که ممکن است در یک یا دو روز انجام پذیرد. بیمار در مدت عمل هوشیار بوده و می‌تواند با بهره‌گیری از سیستم مولتی‌مدیا مرکز فیلم ببیند، موسیقی گوش کند، مکالمه تلفنی داشته باشد و مطالعه کند، همچنین برای خوردن و آشامیدن و صرف غذا ممنوعیتی ندارد.

 

پس از اتمام جلسه، سر بيمار پانسمان شده و مرخص می‌شود، بیمار یک یا دو روز بعد جهت باز کردن پانسمان مراجعه می‌کند. از روز دوم تا یک هفته باید مواردی از قبیل عدم برخورد ضربه و فشار به ناحیه کاشت، شستشوی مرتب سر با جریان غیرمستقیم آب، عدم فعالیت و تعریق شدید و غیره را رعایت نمود.

موهای كاشته شده در طول يك ماه اول رشد می‌کنند كه گویای گرفتن پيوندها است سپس تعداد زيادي از آن‌ها در پایان ماه اول شروع به ريزش می‌کنند اما ریشه‌های موها زنده‌ هستند.

 رشد مجدد موها از ماه چهارم به بعد ظاهر می‌شوند، در ابتدا اين موها تُنک، نازک و كُركی بوده اما به مرور زمان به تعداد و قطر آن‌ها اضافه شده و موها متراکم و ضخيم می‌شوند.

تاثیر عمل پیوند مو در چهره حدود ۹ ماه بعد مشخص می‌شود و در این زمان تفاوت چهره قبل و بعد بسیار قابل‌توجه است، اما همچنان تا یک سال بعد موهای نهفته رشد کرده و به تعداد و تراکم موهای پیوندی می‌افزایند و لذا نتيجه نهایی عمل پس از ۱۲ ماه قابل ارزيابی می‌باشد.

جهت اطلاع از جزئیات قبل، بعد و هنگام جراحی به بخش مراحل کاشت مو مراجعه نمایید.

 hair transplantion

عوارض کاشت مو

به گفته دکتر نوایی: احتمال ایجاد عارضه در این عمل بسیارکم می‌باشد، عوارض شایع کاشت مو عبارت‌اند از:

  • تورم پیشانی و صورت اطراف چشم‌ها،
  • تشکیل دلمه‌های کوچک بر روی محل کاشت موها، درد، خونریزی و سوزش ناحیه بخیه‌های پشت سر که اغلب با مصرف مسکن خوراکی رفع می‌گردد.
  • عوارض ناشایع از جمله؛ باقی ماندن اسکار، نکروز و عفونت، بسیار نادر می‌باشد.
  • همچنین اگر تكنيک کاشت درست استفاده نشود، ممكن است موهای مجاور و یا موهای بانک مو نيز دچار ريزش و کم‌پشتی شوند.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه عوارض و مشکلات کاشت مو به مقاله "عوارض کاشت مو" مراجعه نمایید.

البته با دقت کافی در انتخاب پزشک از بسیاری از این عوارض می‌توان جلوگیری نمود، برای این کار حتما پزشک مجرب و متبحر که دوره‌های تخصصی کاشت مو و کاشت ابرو را گذرانده باشد و در کنگره‌ها و مجامع بین‌المللی کاشت مو مقبولیت داشته باشد انتخاب نمایید و تنها به توضیحات پزشک و دیدن تصاویر نمونه عمل اکتفا ننمود و حتما بیماران قبلی را از نزدیک دیده و با آن‌ها صحبت نمایید.

به خاطر داشته باشید نتایج عمل کاشت موی طبیعی، تأثیر بسیار مهم و ماندگاری در چهره شما و در نتیجه در اعتماد به نفس و روابط اجتماعی شما خواهد گذاشت؛ بنابراین در انتخاب پزشک و مرکز کاشت مو بایستی دقت فراوانی نمایید. در مقالات بهترین پزشک کاشت مو و بهترین مرکز کاشت مو به مواردی بسیار کاربردی در جهت انتخاب آگاهانه در این زمینه اشاره شده است.

 

تاریخچه تکنیک‌های کاشت مو

در دهه ۱۸۲۰ میلادی تئوری کاشت موی طبيعی با انجام یک طرح پژوهشی در حيوانات آزمایشگاهی به اثبات رسید. کاشت موی طبيعی برای اولین بار در انسان توسط پزشک ژاپنی به نام دکتر اوکودا (Dr. Okuda) در سال ۱۹۳۹ به انجام رسید و سپس در سال ۱۹۵۹ توسط پزشک آلمانی دکتر اورنتریخ (Dr. Orentreich) برای اولین بار اثر درمانی کاشت مو جهت رفع ریزش موی مردانه را توصیف کرد و برداشت مو از پشت سر و پيوند آن در مناطق کم مو یا طاس جلوی سر را برای درمان قطعی این نوع ریزش انجام داد.

در ابتدا انتقال موها به‌صورت دسته دسته‌ای با تکنیک موسوم به پانچ گرافت (Punch grafting) انجام می‌شد، در این تکنیک به وسیله پانچ تکه‌های کوچک از ناحیه بدون موی جلوی سر بر می‌داشتند و با قطعات برداشته شده با همان پانچ از پشت سر که شامل قطعات حدودا ۲۰ تار مویی بودند جایگزین می‌شدند.

 گرچه این عمل کاملا موفقیت‌آمیز بود و رشد موهای منتقل‌شده پس از حدود سه ماه خارق‌العاده و باورنکردنی بود ولی مشکل عمده آن، حالت دسته‌ای بودن موها بود که نمای "موی عروسکی" و یا مسواک  را به سر می‌داد.

در سال‌های اخیر استفاده از دسته‌های کوچک‌تر مو موسوم به میکرو گرافت (شامل یک یا دو تار مو) ومینی گرافت (شامل سه تا چهار تار مو) سبب نتایج بسیار رضایت‌بخش و طبیعی شده است.

نتایج حاصل از  پیوند موهای اولیه منجر به ناامیدی و بدبینی پزشکان و مراجعین شد، اما پیشرفت دانش کاشت مو نشان داد که می‌توان بجای برداشت موها با پانچ یک نوار از پشت سر جدا نموده و سپس آن نوار را به قطعات کوچک‌تری تقسیم  و بعد آن‌ها را در سوراخ‌های پانچ شده جلوی سر کاشت این تکنیک که در ابتدا مینی گرافت (Minigrafting) نام گرفت شامل قطعه کردن نوار پشت سر به گرافت های ظریف که شامل حدود ۸ تار مو می‌باشند، می‌بود. با مشخص شدن این که گرافت‌های کوچک‌تر هم توانایی بقا دارند تکنیک میکرو گرافت (Micrografting) که شامل گرافت‌هایی با ۱ تا ۳ تار مو می‌باشد پا به عرصه ظهور گذاشت نتیجه به دست آمده از این روش‌ها طبیعی‌تر از استفاده از قطعات بزرگ ۲۰ تار مویی بود ولی باز هم گرافت‌های کاشته شده ظاهر کاملا طبیعی نداشتند پس محققین به فکر تغییر روش کاشت مو در ناحیه طاس شدند که منجر به ایجاد کاشت مو به روش FUT گردید که در آن کاشت مو جلو سر با استفاده از تکنیک اسلیت گرافت (Slit Graft)  یا استفاده از سوزن‌ها و تیغ‌های ظریف گردید.

 روش fut  در کاشت مو

 

اما باز هم پیشرفت تکنولوژی و ظرافت بیشتر تجهیزات پزشکان را به فکر بازگشت به تکنیک Punch Graft اما این بار با استفاده از وسایل بسیار ظریف‌تر انداخت به‌گونه‌ای که به جای استفاده از پانچ‌های چند میلی‌متری از پانچ‌هایی استفاده کنند که حاصل آن گرافت هایی با تنها ۱ میلی‌متر قطر یا کمتر که شامل واحد کامل فولیکولار باشد، بود. این روش، تکنیک FUE یا تار به تار (Follicular unit extraction) نام گرفت. در این متد، گرافت‌ها به اندازه واحدهای فولیکولی طبیعی موجود در سر خارج می‌شوند که این واحدها شامل ۱ تا ۴ تار مو می‌باشند این گرافت های ظریف به نحوی خارج می‌شوند که جامعیت ساختمان فولیکولی آن‌ها حفظ می‌شود و در شکافه‌ای بسیار کوچکی که در ناحیه بدون مو با سوزن یا تیغ‌های مخصوص ایجاد شده، کاشته می‌شوند. این روش طبیعی‌ترین نتایج را داشته و خط موی ایجاد شده با این روش مشابه خط موی طبیعی می‌باشد و مانند روش‌های دیگر نمای عروسکی ندارد.

امروزه تلفیق این دو تکنیک یعنی روش‌های FUT و FIT (FUE) تحت عنوان تکنیک ترکیبی توانسته در پوشش طاسی‌های با وسعت بسیار زیاد و بانک موهای محدود تنها در یک جلسه، بسیار موفق عمل نموده و نتایج شگفت‌انگیزی را در کاشت مو رقم بزند.

جهت مطالعه بیشتر در مورد انواع روش‌های کاشت مو به بخش مقایسه "تکنیک‌های مختلف کاشت مو" در سایت مراجعه نمایید.

 

کاشت مو با روش fit

 

متاسفانه امروز به دلیل اشباع بازار کاشت مو و جهت کسب منفعت مالی و جذب مشتری، برخی از کلینیک‌ها با سوءاستفاده از عدم اطلاع و آگاهی بیماران با تبلیغ اسامی من درآوردی و جعلی مانند SUT و یا Super FUE تحت عنوان روش‌های جدید با فریب مراجعین مال اندوزی می‌نمایند. امروزه با جستجوی زبان انگلیسی روش‌های مطرح شده در اینترنت در سایت‌های معتبر خارجی به راحتی می‌توان از واقعی و یا جعلی بودن یک روش مطلع شد. برای کسب اطلاع در این موارد می‌توانید به مقاله "کاشت مو به روش SUT "مراجعه نمایید.

با توجه به توانایی پزشک در ایجاد گرافت‌های بسیار ظریف و بدون بافت اضافه اطراف و دستکاری کمتر گرافت در تکنیک FUT، بهترین تکنیک برای کاشت ابرو در حال حاضر تکنیک FUT می‌باشد. برای درک بهتر از مفهوم طبیعی بودن نتایج کاشت مو پس از رشد موها به مقاله "نتایج طبیعی در کاشت مو" مراجعه نمایید.

 

 

دیدگاه‌ها  
# جلیلوند 1399-09-17 10:07
سلام آقای دکتر بنده اهل اصفهان هستم ولی چند سالی هست کشور ترکیه زندگی می‌کنم شما کلینیک و پزشک معتبری را در ترکیه می‌توانید به بنده معرفی کنید که برای کاشت مو اقدام کنم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-09-21 19:38
سلام
تمامی اعضای انجمن بین المللی متخصصین کاشت مو مورد تایید ما می باشند با مراجعه به سایت این انجمن ishrs.org اسم و آدرس پزشک های مورد تایید این انجمن در هر کشور از جمله ترکیه و ایران را می توانید پیدا نمایید.
شادو سلامت باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# آرش 1399-09-11 18:04
سلام
با عرض شرمندگی بعد از کاشت مو تو برقراری رابطه جنسی مشکلی پیش نمیاد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-09-21 19:36
سلام
در مقاله روابط جنسی بعد از کاشت مو در همین سایت بصورت مفصل به این مبحث پرداخته شده اما بصورت کلی می توان گفت که هیچ مشکلی از نظر برقراری رابطه جنسی بعد از کاشت مو وجود ندارد.
شاد و سلامت باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سعید سرداری 1399-09-05 15:31
سلام خسته نباشید من نزدیک دو هفته است کاشت مو انجام دادم ولی دست و پام خیلی ضعف میره از چه داروهای تقویتی می توانم استفاده کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-09-07 19:37
سلام
این موارد را حتما با متخصص کاشت موی خود مطرح نمایید و از وی راهنمایی بخواهید بروز چنین مواردی پس از کاشت مو چندان شایع و عادی نمی باشد ولی در اولین سطح درمان شاید استفاده از قرص مولتی ویتامین موثر باشد.
شادو سلامت باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سهروردی 1399-08-28 17:35
وقت بخیر، کاشت مو باعث عقیم شدن میشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-08-30 11:00
سلام
همانطور که در مقاله ارتباط کاشت مو و زناشویی در این سایت بصورت مفصل شرح داده شد ، کاشت مو یک عمل زیبایی سطحی و در حد نفوذ لایه های پوست می باشد و به هیچعنوان به ارگان های داخلی از جمله مغز یا سیستم تناسلی آسیب نخواهد زد. بنده بعنوان یک پزشک که روزانه با بیماران زیاد و عقاید و دیدگاه های زیادی در ارتباطم شخصا سر منشا بوجود آمدن چنین افکار و توهماتی راجع به کاشت مو را نمی دانم در حالی که با کمی تفکر مشخص است که زخمی شدن یا بریده شدن بخشی از پوست سر مثلا در تصادف منجربه عقیم شدن نخواهد شد.
شادو سلامت باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Ali 1399-08-25 17:29
سلام کاشت مو باعث نمیشه که فرد بعدش دچار سر دردهای شدید و میگرنی بشود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-08-27 17:16
سلام
خیر ، همانطور که در مقاله عوارض کاشت مو در این سایت توضیح داده شد کاشت مو عمل جراحی در حد نفوذ در لایه های پوست است و ارتباطی با ارگان های داخلی و مغز ندارد ، همانطور که می دانید سردرد و میگرن از دستگاه عصبی مرکزی و مغز نشات می گیرد و ارتباطی با پوست سر ندارد.
شادو سلامت باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کیان زاده 1399-08-18 08:43
سلام خسته نباشید متاسفانه بنده بیماری ویتلیگو دارم که علاوه بر صورت و دست‌هام کمی پوست سرم را هم درگیر کرده با وجود این بیماری کاشت مو برای افرادی که ویتلیگو دارند موثره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-08-18 10:14
سلام
از منظر موثر بودن کاشت مو در افراد با بیماری هایی همچون ویتیلگو یا لک و پیس و یا پسوریازیس یا پوست صدفی باید گفت که بله امکان کاشت مو و نیز رشد موهای کاشت شده و رویت نتیجه کاشت مو وجود دارد اما از منظر بروز عوارض باید گفت در محل کاشت یا برداشت مو بواسطه ایجاد التهاب امکان تشدید این بیماری های تحت عنوان پدیده کوبنر وجود دارد ، لذا فرد با دید باز و آگاهی کامل باید دست به انجام کاشت مو یا کاشت ابرو در این بیماری ها بزند.
شادو سلامت باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# داود الیاسی 1399-08-11 15:11
سلام وقت بخیر تو یک جلسه امکانش هست فرد هم کاشت مو انجام بدهم و هم کاشت ریش و سیبیل؟ جون من موهام و هم ریش و سیبیل هام کم پشت هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-08-13 10:30
سلام
بله در صورت استفاده از روش برداشت نوار یا روش ترکیبی امکان انجام کاشت ریش و سبیل در همان جلسه کاشت مو وجود دارد.
ساد و سلامت باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حافظ دستغیب 1399-08-09 15:42
سلام نحوه شستن سر بعد از کاشت مو مهم است؟ یا روال خاصی نداره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-08-13 10:29
سلام
بله نحوه شستشوی سر پس از کاشت مو و کاشت ابرو بسیار مهم و در حصول نتایج نهایی کاشت اثر گذار است ، نحوه صحیح شستشو در مقاله ای با همین نام در این سایت بصورت کامل توضیح داده شده است و در بخش اطلاعات بعد از عمل در دسترس می باشد.
شادو پیروز باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# هرمزی 1399-07-09 11:56
سلام خسته نباشید این که کاشت مو باعث نازایی میشه حقیقته؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-07-11 09:31
سلام
خیر این مطلب تنها یک شایعه بوده و کوچکترین ارتباط منطقی بین موارد فوق الذکر قابل تصور نیست.
در مقاله کاشت مو و روابط زناشویی در همین سایت به صورت مفصل به این موضوع پرداخته ایم.
شادو سلامت باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# شهرام 1399-07-08 12:26
سلام خسته نباشید من ساکن شهرستان هستم و میخوام بیام تو کلینیک شما کاشت مو انجام بدهم بعد عمل هم دوباره برای کشیدن بخیه ها حتما باید مراجعه کنم شهر اصفهان؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-07-11 09:28
سلام
باعث افتخار ماست که بتونیم در خدمتتون باشیم،
کشیدن بخیه ها کار بسیار ساده ای هست و در هر مرکز درمانی دیگه ای و حتی توسط بهیار یا پرستار هم قابل انجام است ، در حقیقت بخیه های اصلی در کلینیک ما بصورت جذبی استفاده میشود و این بخیه های کشیدنی فقط جهت تثبیت نتایج کاربرد دارن.
شاد و سلامت باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# نورمحمدی 1399-06-23 11:14
سلام خسته نباشید حداقل سن کاشت مو باید چند سال باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-06-28 09:13
سلام
در مقاله " سن مناسب کاشت مو " به تفصیل به این موضوع پرداخته ایم اما بصورت کلی باید گفت حداقل سن باید پس از رشد و بلوغ کامل استخوانی فرد صورت پذیرد .
شادو سلامت باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# احمد 1399-06-19 18:23
سلام روز بخیر بعد کاشت مو اگه بخواهیم از کلاه استفاده کنیم مشکلی پیش میاد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-06-21 17:29
سلام
استفاده از کلاه های گشاد که به ناحیه کاشت شده نچسبد مشکلی ایجاد نمی نماید ، اطلاعات کاملتر در مقاله ای با همین عنوان در سایت موجود می باشد.
شادو پیروز باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# فراز قاهانی 1399-06-18 14:13
سلام وقت بخیر اگر من بخوام بیام تو کلینیک شما کاشت مو انجام بدهم باید قبلش تست کرونا انجام بدهم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-06-21 17:27
سلام
طبق آخرین پروتکل های وزارت بهداشت انجام تست کرونا از گلو برای تمام مراجعین کاشت مو الزامی می باشد و چنانچه کلینیکی برای کاهش هزینه های بیمار جهت جذب بیمار تست خون را جایگزین تست گلو نماید تخلف نموده و مستوجب عواقب آن خواهد بود . لطفا با جان و سلامتی خود و دیگران بازی نکنید.
شاد و سلامت باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رضا شانه چی 1399-06-03 15:00
سلام،شما مشاوره کاشت مو به صورت آنلاین یا غیر حضوری هم دارید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-06-04 09:08
سلام
بله ، جهت مشاوره به صورت غیر حضوری با شماره ۰۹۱۰۹۱۰۵۴۸۴ تماس حاصل نمایید.
شاد و پیروز باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# شیرازی 1399-05-12 20:08
سلام شما قبل از انجام کاشت مو چهره فرد را قبل از عمل کاشت مو و بعد از عمل کاشت با کامپیوتر شبیه سازی می کنید و به فرد نشان می‌دهید ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-05-17 09:39
سلام
هنوز هیچ نرم افزاری که به طور رسمی از طریق ارگان های بین المللی کاشت مو مورد تایید قرار گرفته باشد معرفی نشده است و با توجه به اینکه نتیجه کاشت مو یک رویداد چند فاکتوری است به هیچ عنوان نمی توان تمام فاکتورها را قبل از انجام کاشت مو مدنظر قرارداد بسیاری از فاکتورها مانند تعداد گرافت کات شده یا تعداد موهای پرتی در حین عمل مشخص می شود و برخی فاکتورها مانند نگهداری خوب از موها یا عدم مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو اهمیت می یابند و تنها تعداد محدودی از فاکتورهای قابل رویت مانند وسعت ریزش و جنس موها ازنظر فر بودن یا صاف بودن قابل پیش بینی است لذا انجام چنین کاری در حال حاضر غیرممکن و باعث ایجاد خطای تصمیمگیری در فرد خواهد شد.
شاد و پیروز باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مرتضویان 1399-05-04 18:59
سلام کسی که دو سال پیش اسکالپ سر انجام داده ، میتونه کاشت مو هم انجام بده؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-05-17 09:31
سلام
بله ، در مقاله اسکالپ سر به تفصیل شرح داده شد که انجام میکرواسکالپ چه قبل از کاشت مو و چه بعد از کاشت مو هیچ مشکلی ایجاد نخواهد نمود.
شاد و سلامت باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سامیه 1399-04-07 14:35
سلام تو کلینیک شما کاشت مو برای خانم ها هم انجام میشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-04-13 18:44
سلام
بله برای خانم ها هم کاشت موی طبیعی و هم در صورت عدم امکان انجام کاشت موی سر روش میکرواسکالپ سر یا اسکالپ میکروپیگمنتیشن هم انجام می شود.
شاد و سلامت باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# جواد مهوری 1399-03-31 19:23
سلام وقت بخیر به صورت آنلاین از طریق واتس آپ یا تلگرام، مشاوره کاشت مو انجام می دهید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-04-06 15:47
سلام
بله جهت هماهنگی با شماره ۰۹۱۰۹۱۰۵۴۸۴ تماس حاصل نمایید. البته باید در نظر داشته باشید که در مشاوره های غیر حضوری بسیاری از مسایل مهم در کاشت مو قابل بررسی و ارزیابی نیستند و تمام موارد بصورت غیردقیق و حدودی ارزیابی می شوند لذا در صورت توان مراجعه حضوری اکیدا توصیه می گردد.
شاد و سلامت باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محسن غلامی 1399-03-27 21:41
سلام شما تو کلینک تان اسکالپ پوست سر انجام میشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-03-28 09:42
سلام
بله در کلینیک هور خدمات اسکالپ میکروپیگمنتیشن یا اصطلاحا تاتو پوست سر با دستگاه های تخصصی و بهترین رنگ های موجود دنیا در زمینه اسکالپ انجام می شود ، برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اسکالپ در این سایت مراجعه نمایید.
شاد و پیروز باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دبیری 1399-03-24 10:50
سلام آقای دکتر،من تو مرداد ماه جشن عروسی ام هست و موهای جلو سرم از بخش شقیقه ها ریخته و همسرم هم اصرار داره که برم کاشت مو انجام بدهم میخواستم ببینم با توجه به این که مرداد ماه جشن عروسی ام هست الان زمان مناسبی هست که کاشت مو بخوام انجام بدهم و تو اون موقع وضعیت ظاهری اوکی میشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-03-25 09:18
سلام
در بخش اطلاعات بعد از عمل سایت جدول روند ظهور نتایج بعد از انجام کاشت مو وجود دارد که با مراجعه به آن از بازه های زمانی مورد انتظار جهت ظهور نتایج مطلع خواهید گردید.
اما با توجه به شرایط زمانی موجود بنظر می رسد زمان کافی برای ظهور نتایج وجود نداشته باشد پس بهتر است از روش های موقتی مانند کلاه گیس استفاده نموده و سپس در فرصت مناسب برای کاشت مو مراجعه نمایید.
شاد و پیروز باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی کریم زاده 1399-03-23 09:32
سلام روزهای 5 شنبه هم مشاوره و ویزیت برای کاشت مو انجام می دهید یا کلینیک تعطیل هست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-03-25 09:14
سلام
بعضا روزهای پنجشنبه نیز امکان انجام ویزیت وجود دارد برای هماهنگی در این باره با شماره ۰۹۱۰۹۱۰۵۴۸۴ در تماس باشید.
شاد و پیروز باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حافظ حدادی 1399-03-20 15:15
سلام من سه سال پیش تومور مغزی داشتم و عمل کردم، خوشبختانه تومور هم خوش خیم بود با توجه به شرایطی که داشتم آیا در حال حاضر بنده میتونم عمل کاشت مو انجام بدهم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-03-25 09:12
سلام
با آرزوی سلامتی برای شما و تمامی هم میهنان عزیز در صورت دریافت نامه بلامانع کاشت مو از متخصص خود و یا یک متخصص جراح مغز و اعصاب امکان کاشت مو بعد از گذشت یکسال از عمل های جراحی ناحیه سر امکان پذیر است.
شاد و سلامت باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# امیر مهدی مستوفی 1399-01-03 11:02
سلام من دارای 22 سال سن هستم اما جلوی موهام داره خالی میشه و پوست سرم معلوم شده آیا تو این سن می تونم کاشت مو انجام بدهم یا باید صبر کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-01-04 21:27
سلام
تصمیم گیری برای انجام کاشت مو در این سن حتما باید در مشاوره حضوری با پزشک مشخص شود ، درست است که در صورت وجود فاصله بیشتر از ۳ میلیمتر بین موها امکان کاشت مو وجود دارد ولی موارد جزئی دیگری نیز وجود دارد که در مشاوره حضوری بررسی خواهد گردید.
شاد و سلامت باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رسول جعفری 1398-12-26 10:42
سلام وقت بخیر، دوره نقاهت بعد از کاشت مو چقدر است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دکتر نوایی 1399-01-04 21:24
سلام
همانطور که در بخش اطلاعات بعد از عمل این سایت اشاره شده است ، دو تا سه روز بعد از عمل کاشت ورم ناحیه پیشانی و دور چشم را در بر میگیرد که در عرض دو تا سه روز بعد از اوج ورم ازبین خواهد رفت ، همچنین از لحاظ زیبایی شناختی ممکن است حالاتی از لخته و دلمه در نواحی کاشت وجود داشته باشد که آن هم در عرض پنج تا شش روز بعد از عمل مرتفع خواهد گردید. پس چنانچه لازمه شغل شما برخورد با ارباب رجوع است یک هفته و چنانچه ارباب رجوع ندارید ۳ روز مرخصی بعد از عمل کفایت می نماید.
شادو پیروز باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه


تماس با ما

آدرس: اصفهان - خیابان چهارباغ بالا - جنب مجتمع پارک - طبقه فوقانی بانک سپه - کلینیک تخصصی پوست ، پیوند مو و لیزر هور

تلفن: 03136662065 - 03136662224

تلفن مشاوره کاشت مو: 09109105484

*6655*1*5# :USSD کد

مکان ما روی نقشه

مشاوره رایگان حضوری

مشاوره رایگان حضوری کاشت مو و ابرو با "جناب آقای دکتر پارسا نوایی" روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته بین ساعت 4 تا 6 بعدازظهر بدون نوبت قبلی در محل کلینیک برقرار می باشد.